eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová, foto: facebook L. Ď. N.

Tak toto nečakala. Neuhádnete, kto sa zastal Nicholsonovej

Škriepky bokom. Europoslankyni Lucie Ďuriš Nicholsonovej nečakane podržala chrbát jej kolegyňa z europarlamentu Monika Beňová. Hoci smeráčka pred tým frflala, že Nicholsonová bola prednostne očkovaná, teraz stojí na jej strane.

Lucia Ďuriš Nicholsonová vzbudila pozornosť po tom, čo vo vládnej koalícii vyvolala menšiu krízu. Zvolala totiž tlačovú konferenciu, na ktorej nepriamo obvinila vicepremiérku Veroniku Remišovú z toho, že Slovensku prepadla miliarda eur na pomoc pri zvládaní koronakrízy. Hoci jej slová v podstate potvrdil aj minister sociálnych vecí Milan Krajniak, vlastný stranícky šéf Richard Sulík sa na obranu Nicholsonovej neponáhľal. Celá kauza nakoniec vyústila do odchodu Nicholsonovej z SaS.

Europoslankyňa Monika Beňová sa v kauze prepadnutých peňazí z eurofondov postavila na stranu Lucie Ďuriš Nicholsonovej. Foto: TASR

„Spory v koalícii ma zase nejako zvlášť nezaujímajú, ale nepáči sa mi, ako rýchlo SaS vzdala jej obhajobu, lebo mala v podstate pravdu,“ nechala sa počuť europoslankyňa Monika Beňová, ktorá pripomenula, komu v tejto celej kauze drží stranu. „Už som raz taká a zrejme to už iné nebude, ale napriek všetkému, čo kde bolo popísané o spore medzi Luciou Ďuriš Nicholsonovou a Veronikou Remišovou, som vecne na strane Lucie Ďuriš Nicholsonovej. Nie celkom presne svoje výhrady či stanovisko formulovala, ale mala pravdu v tom, že tie finančné prostriedky sa dali využiť lepšie, efektívnejšie a najmä rýchlejšie a že do roku 2023 z nich väčšina prepadne,“ zdôraznila Beňová. Pritom ešte pred pár týždňami frflala, že Nicholsonovú zaočkovali proti COVID-19 a ona si bude musieť počkať. Chcela vedieť, na základe čoho sa rozhodovalo, kto bude alebo nebude zaočkovaný. V minulosti si však obe europoslankyne padli do noty, keď boli proti sprísneniu interupčného zákona.

Lucia Ďuriš Nicholsonová vystúpila ostro proti ministerke Remišovej, Bol z toho škandál, ktorý vyústil do Nicholsonovej odchodu zo SaS. Foto: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.