eReport.sk
Monika Beňová, foto: instagram MB

Tak toto hlava neberie. Beňová sa zastala Matoviča!

Doteraz na neho nemala dobré slovo. Ale v spore o vakcínu Sputnik, ktorý vznikol medzi premiérom Igorom Matovičom a vicepremiérkou Veronikou Remišovou, sa europoslankyňa postavila na stranu predsedu vlády. Podľa Moniky Beňovej spravila Remišová chybu, keď vetovala uznesenie vlády.

Keďže sa predpokladá, že úspech zvládnutia pandémie zavisí aj od rýchlosti zaočkovania obyvateľov, chcel premiér na Slovensko doviezť ruskú vakcínu Sputnik V. Problémom je, že nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou. Napriek tomu sa ňou očkuje napríklad v Maďarsku.

Jej nákup na Slovensko ale zablokovala vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová. „Ruskí vedci patrili vždy k svetovej špičke a viesť „studenú vojnu” v čase, kedy ide o zdravie a životy ľudí, je nezodpovedné. Zvlášť v situácii, kedy farmaceutické spoločnosti nedodávajú zazmluvnené objemy vakcín. A tak pani Remišová už druhý raz za ostatný čas urobila zlé rozhodnutie,“ nechala sa počuť Beňová, ktorá zrejme naráža aj na nedávny spor medzi Remišovou a Nicholsonovou.

Europoslankyňa si myslí, že by bolo ideálne očkovať iba dôsledne otestovanými vakcínami. „Treba však úprimne priznať, že žiadna zo známych vakcín nemá v tejto chvíli 100 % otestovanie v zmysle pravidiel EMA. Vznikali totiž „za chodu” a rýchlo, vzhľadom na situáciu s COVID-19 vo svete. Nepovažujem preto za rozumné odmietnutie ruskej vakcíny,“ uzavrela politička s tým, že pri neschopnosti ministra zdravotníctva, je dobrá každá jedna vakcína navyše.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.