eReport.sk
Diana a princ Charles
Diana a princ Charles, foto: tasr

Tajomstvo svadby princezny Diany: Bulimický záchvat, nervozita a prísne opatrenia!

Presne pred 40 rokmi prebehla najsledovanejšia svadba v histórií. Princ Charles (72) sa oženil s Dianou Spencer (✝36). Čo sa dialo ped svadbou?

Briti milujú kráľovské svadby, ale snáď žiadnu neriešili tak ako tú, ktorú mal princ Charles s Dianou. Princeznin deň pred svadbou začal tým, že sa prebudila už v päť hodín ráno v Clarence House, domove kráľovny matky. Veľa odpočinku nemala, pretože celý týždeň sa niesol v duchu osláv. S Dianou nocovala jej sestra Jane a ako večeru si dali polievku. Neskôr priznala, že v ten večer mala bulimický záchvat.

Pred spaním sa ale nevyhla drinku s kráľovnou matkou. Okolo siedmej ráno už bolo v uliciach Londýna rušno. Predávalo sa množstvo suvenírov a Briti boli vo vytržení. Niektorí to prirovnávali ku konci vojny. O ôsmej ráno Diana sledovala davy v televízií. Potom ju vzal do parády kaderník Kevin Shanley a maskérka Barbara Daly.

O pol hodinu neskôr jej už Elizabeth a David Emanuelovi pripravovali šaty. Pre svoj veľký deň si Diana vybrala mladých návrhárov v Londýne. Mali s ňou však veľa práce. Od zásnub nesmierne schudla. V páse mala z pôvodných 73 centimetrov, len 58.

O hodinu neskôr sa tlačili v uliciach všetky televízne štáby, vrátane zahraničných. BBC malo pred palácom 60 kamier a 300 zamestnancov. Pred pol jedenástou opustili Clarence House družičky. V ten istý čas odchádzal z Buckinghamského paláca v uniforme princ Charles s princom Andrewom v doprovode šesť tisícov vojakov a policajtov. Išlo predovšetkým o bezpečnosť.

Pred jedenástou už boli hostia na značkách v Katedrále svätého Pavla, práve včas. Celý svet mohol vidieť šaty princezny Diany. K oltáru kráčala zavesená do otca a je chôdza trvala 3 minúty a 15 sekúnd. Komentátori jej chôdzu popísali ako najdlhšiu a najšťastnejšiu v živote. Diana však tieto momenty popísala inak. Bola neskutočne nervózna. Prenos sledovala 750 miliónov ľudí na celom svete. Nikto však netušil, že idylka vydrží len 15 rokov.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport