eReport.sk
Marián Kočner. Foto: tasr

Tajomstvo Piťovej exmilenky Pospíšilovej: Čo ju spája s Kočnerom?

Exmilenka bývalého šéfa podsvetia Juraja “Piťa” Ondrejčáka Adriana Pospíšilová sa stráni posledné roky publicite. Možno aj preto, že jej exfrajer mal toho poriadne na rováši. Okrem iného mal blízko aj k mafiánskemu biznismenovi Marianovi Kočnerovi, ktorý v súčasnosti sedí vo väzbe. Zdá sa, že z Kočnerovho tieňa sa nevymanila ani samotná exmisska Pospíšilová. Ako ju jedna nehnuteľnosť na strednom Slovensku spája s toxickým podnikateľom?

Stredoslovenské lyžovisko Donovaly nie je len malebným zimným rezortom, ale aj magnetom na vplyvných ľudí. Ikonickú dedinku zastavanú megahotelmi, ale nevyhľadávajú len známe tváre šoubiznisu či politici, ale aj toxickí biznismeni. Krásy stredného Slovenska padli do oka nielen Ladislavovi Bašternákovi, ale aj Marianovi Kočnerovi.

Práve druhý menovaný je spájaný s viacerými nehnuteľnosťami v lyžiarskom raji. Či už to boli známe hotely Residence hotel či Športhotel, ale aj niektoré apartmány. Zhodou náhod meno súdeného mafiána v katastri nájdete aj v bezprostrednej blízkosti krásky so záľubou v zlých chlapcoch, Adrianou Pospíšilovou. Čo ich teda spája?

Exmisska Adriana Pospíšilová tvorila pár s bossom bratislavského podsvetia Jurajom Piťom Ondrejčákom. Foto: IG/AP

Zdroj: Instagram

Na Kočnerovom pozemku

Podľa oficiálnych údajov v katastri a liste vlastníctva malebná scenéria Donovál zachutila aj samotnej Pospíšilovej. Podľa oficiálnych záznamov je vlastníkom jedného z apartmánov v lukratívnom stredisku. EReport Piťovu exfrajerku kontaktoval a opýtal sa jej, ako jej láska k rezortu začala a či dedinku naďalej navštevuje. O svojom súkromí ale toho veľa nepovedala. “Myslíte si, že ja som vhodná osoba, aby ste o mne niečo písali? Nemyslím si, že to je zaujímavé v dnešnej koronovej dobe,” odvetila na slovo skúpa Pospíšilová.

Pospíšilová vlastní na Donovaloch apartmán postavený na Kočnerovom pozemku. Foto: Vlado Benko jr.

Zaujímavý, ale predsa len je fakt, na akom pozemku je Pospíšilovej apartmán postavený. Ten podľa katastra totiž vlastní práve samotný Kočner. EReport teda zaujímalo, ako k apartmánu prišla a aký bol jej vzťah ku Kočnerovi. “Buďte taký zlatý, nehodlám o tom komunikovať. Dobre? Všetko dobré do nového roku,” odbila exmisska. Povedala, ale že z mediálneho sveta sa stiahla a to aj kvôli svojej rodine. S Ondrejčákom má totiž dvojičky.

Juraj Ondrejčák skončil v base so 16-ročným trestom. za zosnovanie organizovanej zločineckej skupiny. Foto: tasr

Zaistené štátom

Z katastra sa dá taktiež vyčítať, že samotný Kočnerov pozemok je zaistený štátom. Zrejme to súvisí s jednou z káuz, za ktoré je Kočner stíhaný. Podľa portálu noviny.sk zaistený majetok na Donovaloch súvisí s prípadom pofidérnych prevodov Kočnerových hotelov. Vďaka zvláštnym transakciám sa mal dostať k miliónovým vratkám na DPH.

Pospíšilová ako 19-ročná zažiarila na Miss 2003 a stala sa kráľovnou krásy. Foto: tasr

Podľa toho, ako sa bude kauza na súde vyvíjať, je možné, že zaistené Kočnerove nehnuteľnosti, vrátane pozemku, na ktorom stojí Pospíšilovej apartmán, môžu časom prepadnúť štátu. Treba, ale povedať, že nehnuteľnosť, ktorú exmodelka vlastní od roku 2016, štátom zaistená nie je. Môže sa, ale stať, že ak by Kočnerov pozemok štátu prepadol, mohla by Pospíšilová začať odvádzať štátu určitý nájom. Ako to, ale dopadne, uvidíme.

Starí známi

Samotný Kočner podľa medializovaných správ Pospíšilovej expartnera poznal. Mafián mal podľa všetkého naozaj zaujímavé kontakty. Keď v roku 2016 unikla fotografia, na ktorej pózoval Boris Kollár s Ondrejčákom na dovolenke, Kočner mal k tomu čo povedať.

Meno Mariana Kočnera svietilo v tzv. mafiánskych zoznamoch v skupine piťovcov. Foto: tasr

Pre Plus 1 Deň vtedy tvrdil, že Kollár s Piťom podnikali. Súčasný predseda parlamentu si mal od mafiánaskeho exbossa, ktorý sedí v base na 16 rokov za organizovanie zločineckej skupiny, prenajímať pozemky práve na Donovaloch. “Ten obchod som dohadoval ja,” priznal Kočner pre spomínaný denník. Kočner sa okrem iného v minulosti objavil aj v tzv. mafiánskych zoznamoch medzi piťovcami.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti