eReport.sk
Princezná Diana nikdy netúžila po dlhých vlasoch, foto: tasr

Tajomstvo ikonického účesu princeznej Diany. Prehovoril jej osobný kaderník!

Princezná Diana (†36) pútala na seba pozornosť od momentu, kedy sa stretla s princom Charlesom a ich vzťah sa začal formovať. Pre Britky bola ikona a túžili byť ako ona. Rovnako sa obliekali a húfne si nechávali skracovať vlasy. Prečo Lady Di nosila celý život krátky zostrih?

V kráľovskej rodine vynikala Diana nielen svojou povahou a charakterom, odlišoval ju od iných aristokratiek jej osobitný štýl. Kým dnes sa všetky členky kráľovskej rodiny chvália dlhými vlasmi, Diana zatúžila po krátkych.

Ikona

Ako malé dievčatko mala vlasy plavé, strednej dĺžky. To bolo maximum čo zniesla. S príchodom osemdesiatych rokov zatúžila po krátkom účese, ktorý sa stal pre tisíce žien po svete inšpiráciou. Média sa neustále upierali na jej vzhľad a Diana nikdy nesklamala. Bola vždy unikátne oblečená a jej účes dodával každému stajlingu svojský výraz. Po zásnubách s princom Charlesom nosila vlasy postupne zostrihnuté, odrážali jej osobnosť. Na rozdiel od iných žien, nikdy s účesom výrazne neexperimentovala.

Dala si poradiť

V roku 1990 bol vlasový štylista Sam McKnight povolaný na dôležité fotenie pre britský módny časopis Vogue. Už dopredu mu bolo oznámené, že bude česať naozaj významnú osobu. „Fotenie prebiehalo v štúdiu Hackney. Po schodoch kráčala krásna dlhonohá blondínka. Nervozita bola razom preč. Počas chvíľky vás dokázala zbaviť nervov, smiala sa a žartovala,” spomína kaderník na Dianu.

Podľa jeho slov vlasy princeznej v tej dobe siahali takmer po ramená. McKnight jej ich vtedy sčesal dozadu pod ozdobný diadém a zopol ich sponkami tak, aby to vyzeralo, že má princezná vlasy krátke. Diane sa účes naozaj páčil a kaderníka prekvapila otázkou: „Čo by ste urobil s mojimi vlasmi, keby som vám ponechala úplne voľnú ruku?” Sam bez váhania odpovedal: „Všetky by som ich ostrihal.” Tak sa aj stalo: „Bol to skutočne protipól k veľkým hrivám osemdesiatok, ženám dodal viac športového vzhľadu, ale pretože účes nosila princezná Diana, pôsobil stále ohromne žensky,” opísal Sam McKnight po rokoch.

Princezná Diana zostala krátkemu zostrihu verná a kaderník McKnight jej upravoval vlasy každý týždeň, kedy prichádzal do Londýna, alebo keď princeznú sprevádzal na jej oficiálnych cestách.

Foto: instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport