eReport.sk
Zuzana Čaputová s pápežom Františkom Zdroj: fb/zcaputova

Tajomstvo Čaputovej šiat odhalené! Čo nimi chcela povedať?

V nedeľu poobede privítala na bratislavskom letisku pápeža Františka prezidentka Zuzana Čaputová. Okamžite zaujala zelenými šatami. Nakoniec sa ozval ich autor a prezradil tak, čo mali symbolizovať.

„Svätý Otec, pápež František, vitajte na Slovensku,“ takýmito slovami privítala prezidentka pápeža v našej krajine. Nezabudlo sa ani na chlieb a soľ či kyticu poľných kvetov. Čaputová si obliekla na túto príležitosť šaty, ktoré pre ňu navrhol slovenský návrhár Boris Hanečka. „Prezidentka Zuzana Čaputová privítala pápeža Františka v kabátových vlnených šatách vo farbe lesnej zelenej. Farba nových začiatkov a nádeje,“ prezradil Hanečka, prečo zvolil práve túto farbu. „Umne zvolená farba krásnych šiat,“ chválil hlavu štátu fanúšik na sociálnej sieti.

Šaty doplnila Čaputová aj brošňou. Autorkou šperku je slovenská umelkyňa Nataša Štefunková. Vytvorila ho ešte vo februári tohto roka. Nie je to prvý raz, čo prezidentka siahla po tvorbe tejto šperkárky. Brošňu Kométa vyniesla Čaputová na stretnutie s dánskym korunným princom v máji, náhrdelník s perlou zase pri udeľovaní štátnych vyznamenaní.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport