eReport.sk
predseda Sme rodina Boris Kollár sa rozpráva z okna s novinármi
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Tajomný Kollár: Viem veci, budete prekvapení! Pohnú sa už tento týždeň

Šéf parlamentu prišiel v nedeľu so záhadným vyhlásením ohľadom koaličnej krízy. Zároveň jednoznačne povedal, že je za to, aby sa pokračovalo vo štvorkoalícii s SaS. Podľa Borisa Kollára jedine taká vládna zostava môže fungovať. Iným riešením sú, ako uviedol, predčasné voľby. A pokiaľ sa situácia do stredy nevyrieši, šéf Sme rodina avizuje, že sám príde do parlamentu s týmto návrhom. Zároveň niečo kľúčové naznačil, no to zostalo z jeho strany nedopovedané…

Šéf parlamentu prišiel v nedeľu so záhadným vyhlásením ohľadom koaličnej krízy. „Nebudem predbiehať. Viem veci, ktoré ešte nemôžem zverejniť. Ale možno budete prekvapení, že tieto veci sa pohnú už tento týždeň,” uviedol Kollár tajuplne v televízii TA3 v relácii V politike.

Už stačilo, pohár pretiekol. Do stredy

Ďalej uviedol, že ultimátum jeho a hnutia Sme rodina na dohodu platí do stredy. „Do stredy to musí byť uzavreté. Už stačilo, pohár pretiekol,“ skonštatoval. Doplnil však, že pevne verí, že ešte v nedeľu koaličnú krízu urovnajú.

Zdôraznil, že ak sa nedohodnú na štvorkoalícii, je za vrátenie moci, ktorú dostali do voľbách. „Keď sa rozhodneme a tento chaos bude pokračovať, tak to ďalej nebudeme podporovať. My sami v takom prípade prídeme do parlamentu a budeme navrhovať predčasné voľby,” otvorene priznal Kollár. Dodal, že to by bolo podľa neho čestné riešenie voči voličom. „Ja verím, že keď toto môže fungovať, tak jedine v štvorkoalícii,” prízvukuje.

Parlament bude fungovať

Národná rada bude podľa lídra hnutia Sme rodina od utorka fungovať normálne napriek tomu, že SaS pozastavila členstvo v koalícii. „Som dohodnutý so všetkými koaličnými partnermi, že parlament zbehne podľa dohôd, aké boli predtým,“ vyhlásil Kollár s tým, že v parlamente nedopustí chaos.

Šéf Hlasu Peter Pellegrini v relácii povedal, že Boris Kollár stále napriek všetkému stále stojí pri premiérovi. Férovejšie by podľa neho bolo, keby Matovič spravil štátnické gesto a podal demisiu. „Čudujem sa pánovi predsedovi parlamentu, že je posledný, ktorý drží tohto pána pri moci. Stále sa môže oprieť o chrbát pána Kollára,“ uzavrel Pellegrini.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport