eReport.sk
Ladislav Štaidl, foto: profimedia

Tajná rozlúčka s Ladislavom Štaidlom: Hudobníka spopolnili!

Hitmejker si v poslednej vôli neprial pohreb. Jeho kamaráti však nedopustili, aby sa so skladateľom nerozlúčili, ako sa patrí.

Sú to už dva týždne, čo blízkych opustil známy skladateľ Ladislav Štaidl (†75). V nemocnici bojoval štyri týždne s covidom. Majetný skladateľ bol zrejme na smrť pripravený, keďže myslel na poslednú vôľu. V nej okrem delenia majetku napísal, že si nepraje pohreb. Nakoniec nebol ani na poslednej rozlúčke svojho dobrého kamaráta Karla Gotta (†80): „Nechcel som sa nikde ukazovať,” vysvetlil vtedy, prečo neprišiel.

Už ho spálili

Blízkym spolupracovníkom Ladislava Štaidla to ale nedalo a zorganizovali na jeho poctu stretnutie v kostole. Zišlo sa ich približne osemdesiat. „Omšu objednala spolupracovníčka Ladislava Štaidla z jeho firmy spolu s jeho sesternicou. Spomenul som, že pán Štaidl chodil do šestnástich rokov s rodičmi do Božského srdca Pána,” prezradil farár, ktorý slúžil omšu pre český Blesk. Nikto z jeho rodiny nedorazil, tak ako si to skladateľ želal. Podľa Blesku je už Ladislav Štaidl niekoľko dní spopolnený.

Záchranku volal Artur

Siedmeho januára nechal hudobníka okamžite previezť do nemocnice syn Artur (24). Umiestnili ho na oddelenie intenzívnej starostlivosti. Jeho stav sa nezlepšoval. V ohrozenej skupine bol nielen kvôli veku, ale aj kvôli onkologickým ochoreniam, s ktorými v minulosti bojoval. Napriek snahe zdravotníkov sa život umelca nepodarilo zachrániť.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport