eReport.sk
Palestínčania sú môžu aspoň na chvíľu vydýchnuť. V pásme Gazy sa dnes začalo dohodnuté štvordňové prímerie. Foto: tasr

Tajani vyzval na zastavenie násilia v Pásme Gazy a prepustenie rukojemníkov

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani vyzval v piatok na zastavenie násilia proti Palestínčanom zo strany Izraela a prepustenie rukojemníkov, ktorých počas teroristického útoku 7. októbra Hamas odvliekol do Pásma Gazy. TASR správu prebrala od agentúry ANSA.

„Taliansko včera svoj názor vyjadrilo veľmi jasne: sme zronení, znepokojení a odsudzujeme všetko násilie proti civilnému obyvateľstvu, izraelskému i palestínskemu,“ vyhlásil Tajani na pôde ministerstva zahraničných vecí v Ríme. Reagoval na správy o smrti zhruba 100 ľudí v tlačenici a streľbe, keď dav obkľúčil konvoj s humanitárnou pomocou

„Dôrazne vyzývame na prepustenie rukojemníkov a ukončenie masakra palestínskych civilistov,“ dodal. „Podporujeme prímerie, ktoré umožní dodanie humanitárnej pomoci v takom množstve, že sa už nezopakuje situácia zo včera,“ vyhlásil. Taliansko podľa jeho slov požiadalo Izrael o dôkladné vyšetrenie incidentu a vyvodenie zodpovednosti.

 V otázke humanitárnej pomoci šéf talianskej diplomacie vyhlásil, že plánuje spojiť zástupcov organizácií ako je Červený kríž, Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) a Červený polmesiac. Chce sa pokúsiť koordinovať humanitárne iniciatívy v prospech palestínskeho obyvateľstva a naďalej chce podporovať liečbu palestínskych detí v Taliansku.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tajani vyzval na zastavenie násilia v Pásme Gazy a prepustenie rukojemníkov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne