eReport.sk
Romana Tabák, foto: facebook R. T.

Tabák šokuje otvorenosťou: Tiež som rozmýšľala o podstúpení potratu!

V parlamente je opäť rušno. Roztržku tentoraz vyvoláva návrh zákona o pomoci tehotným ženám. Podľa neho by sa okrem iného napríklad lehota na rozmyslenie o podstúpení umelého potratu mohla predĺžiť. To sa nepozdáva šéfke zdravotníckeho výboru Jane Bittó Cigánikovej. Veľmi emotívny status ale pridala aj kontroverzná poslankyňa Romana Tabák.

Podľa návrhu zákona o pomoci tehotným ženám by sa lehota na rozmyslenie o potrate mohla predĺžiť zo 48 na 96 hodín. „Ak nejde o bezprostredné ohrozenie zdravia alebo života ženy, umelé ukončenie tehotenstva sa môže vykonať najskôr po uplynutí lehoty 96 hodín od odoslania hlásenia o poskytnutí informácií,“ píše sa v návrhu. Poslanci to odôvodňujú tým, že žena si bude môcť pokojne a bez časového tlaku premyslieť rozhodnutie umelo ukončiť tehotenstvo. Opak si však myslí liberálna poslankyňa Cigániková. „Štyri dni v kombinácii s výhradou vo svedomí, v kombinácii s tým, čo zistila neziskovka Možnosť voľby, že až tretina zdravotníckych zariadení neposkytuje tento zákrok, môže spôsobiť, že ženy sa na interrupciu nedostanú alebo ju nestihnú,“ skonštatovala šéfka zdravotníckeho výboru. Dodala, že predkladatelia návrhu svoju energiu a silu využívajú do veľkej miery na to, aby zasahovali do práv žien.

Svoje k téme pridala aj poslankyňa Romana Tabák. Tá si vyliala srdce na sociálnej sieti. „Poslednýkrát sa vyjadrím k téme interrupcie! Každá žena musí mať právo vybrať si,“ začala poslankyňa. Pridala svoj príbeh: „Otehotnela som neplánovane, taktiež som rozmýšľala o podstúpení potratu, navštevovala som poradňu kvôli konzultácii,“ šokuje otvorenou spoveďou. „Nakoniec som sa rozhodla, že si dieťa ponechám a teraz som najšťastnejšia, že som sa takto rozhodla,“ dodala Tabák. Ubezpečuje ženy, že akokoľvek sa rozhodnú, rozhodnú sa správne.

Pre Tabák je zákon citlivá téma – Foto: FB/RT

Návrh v parlamente podporilo 75 zo 130 prítomných poslancov. Za hlasovali poslanci Sme rodina, proti boli členovia klubu SaS. Proti boli aj piati poslanci hnutia OĽANO, pričom niekoľko ďalších za zdržalo. Poslanci ho posunuli do druhého čítania. Paradoxom je, že za zákon hlasovala aj samotná Tabák. „Ak kolegovia zákon neprepracujú do prijateľnej podoby, už ho v druhom čítaní nepodporím. Všetko, čo dáva žene možnosť slobodne sa rozhodnúť je lepšie, ako obmedziť to zákonom. Čím má viac slobody rozhodnúť sa sama, tým lepšie, lebo zodpovednosť je v tomto prípade na morálke jednotlivca. Milé ženy, veľa čítajte, pýtajte sa a hľadajte argumenty pre a proti. Čím viac viete, tým lepšie sa rozhodnete,“ ukončila svoj status poslankyňa.KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tabák šokuje otvorenosťou: Tiež som rozmýšľala o podstúpení potratu!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti