eReport.sk
Vzdali sme sa mieru?
Maďarský minister zahraničného obchodu a zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: tasr

Szijjártó: Na Slovensku je šanca, aby vznikla opäť stabilná vláda

Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó vyjadril v nedeľu v súvislosti s parlamentnými voľbami na Slovensku radosť z toho, že „ľudia v nespochybniteľne demokratických voľbách rozhodli jasne“.

Šéf maďarskej diplomacie na sociálnej sieti napísal, že výsledky volieb otvárajú šancu na to, aby na Slovensku opäť vznikla stabilná vláda a aby sa ďalej rozvíjali slovensko-maďarské vzťahy. Szijjártó pridal aj spoločnú fotku s Robertom Ficom. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Szijjártó spomenul úspechy vďaka Ficovi

„Všetky úspechy, ktoré v posledných rokoch pomohli vzťahom medzi oboma krajinami – ako napríklad výstavba mostov či otvorenie hraničných priechodov, sú výsledkom dohôd uzavretých s bývalou vládou Roberta Fica,“ zdôraznil maďarský minister.

Péter Szijjártó zverejnil spoločnú fotku s Robertom Ficom. Foto: fb/szijjarto.peter.official

Szijjártó ďalej podčiarkol, že o vojne, migrácii a rodových otázkach uvažuje Fico rovnako ako Maďarsko. „Jeho víťazstvo ponúka vážnu šancu na posilnenie spojenectva v rámci Vyšehradskej štvorky (V4)“, dodal. „Blahoželáme a prajeme veľa úspechov!“ dodal Szijjártó po slovensky na záver svojho statusu.

Zdroj: tasr, fb/szijjarto.peter.official


        


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Szijjártó: Na Slovensku je šanca, aby vznikla opäť stabilná vláda

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php