eReport.sk
Tibor Gašpar, foto: tasr

Syn Tibora Gašpara prehovoril: Nedovoľme utýrať môjho otca na smrť!

Smrť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vyvolala reakciu rodiny jeho predchodcu v čele zboru. Podobne ako manželka Milana Lučanského sa rodina Tibora Gašpara vyjadrila k podmienkam obvineného vo väzbe. Urobila tak prostredníctvom profilu Tibora Gašpara na sociálnej sieti, ktorému dala príznačný názov  “Špinavé hry.”

Exšéfa polície Tibora Gašpara zadržala NAKA spolu s ďalšími obvinenými policajtami začiatkom novembra počas policajnej akcie Očistec. Jeho rodina tvrdí, že odvtedy s ním neboli v nijakom, ani telefonickom, kontakte. “Je mi úprimne ľúto rodiny Milana Lučanského. Nedokážem si predstaviť, aké chvíle teraz prežívajú. Čo si však predstaviť viem, je izolácia, do ktorej ich tieto ľudské hyeny dostali, a tlak ktorému museli čeliť,” začína status na stránke Tibora Gašpara jeho syn a zároveň správca profilu Pavol Gašpar a pokračuje: “Tak isto nám už niekoľko mesiacov nebol umožnený absolútne žiadny kontakt s otcom, a to ani len telefonicky (pričom tieto telefonáty sú nahrávané). Tak isto ako pána Lučanského ho umiestnili na opačný koniec krajiny, aby mal sťaženú obhajobu. Advokátom umožnili telefonáty až po mesiaci.”

Syn Tibora Gašpara upozorňuje na to, že jeho otcovi umožnujú sprchovať sa iba dvakrát za týždeň, dostáva nevyhovujúcu stravu a za ten čas ho nikto nevypočul. “Zavretý, izolovaný, úplne sám. Tak trávil Vianoce. Tak trávi každý deň. A viete kde sú kajúcnici Makó a Slobodník? Doma. Napriek priznaniu si užívajú nakradnuté peniaze, ktoré im doposiaľ nikto nezaistil. Nebudem radšej špekulovať prečo,” neodpustil si poznámku Pavol Gašpar, ktorý sa obáva o bezpečnosť otca vo väzobnej cele. “Keď súd rozhodne o vine a treste, nech sa páči. Ale keď existuje prezumpcia neviny, nedovoľme týmto politickým hyenám utýrať svojich oponentov na smrť,” apeluje Gašpar mladší.

Zdroj: facebook/Tibor Gašpar

Ani telefonát, ani skype

To, že doteraz nedovolili rodine žiadny kontakt s obvineným potvrdil aj advokát Tibora Gašpara Eugen Cimmermann. “Môj klient má problém s tým, že bezdôvodne mu je odopierané telefonovanie s manželkou. Má aj trojročnú vnučku, ktorú by rád aspoň počul v telefóne, resp. aspoň cez skype hovor videl. Všetko sú to veci kde si môže vyšetrovateľ vyhradiť prítomnosť, alebo prítomnosť príslušníka zboru ZVJS,” upozornil právnik s tým, že výnimku neurobili ani počas Vianočných sviatkov a dodal, že ani jemu nebolo vyše mesiaca umožnené telefonovať so svojim klientom. Prvýkrát mu preto volal až v predvianočnom období. “Nezdôvodnili to, ale my to zdôvodnenie žiadame. Zatiaľ tu odpoveď nemáme,” zakončil Cimmermann.

Odoberať
Upozorniť na
guest
40 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.