eReport.sk
Na snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha
Na archívnej snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha, zdroj: TASR

Sybiha: Ukrajina je pripravená na novú kapitolu vzťahov s Maďarskom


Ukrajina je pripravená spolupracovať s novou maďarskou vládou vo všetkých otázkach bilaterálneho programu vrátane problematiky národnostných menšín. V pondelok to na sociálnej sieti X uviedol ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha po víkendovom telefonáte s maďarskou rezortnou partnerkou Anitou Orbánovou, píše TASR.

Sybiha tvrdí, že cieľom je obnoviť dobré susedské vzťahy medzi Ukrajinou a Maďarskom. V telefonáte s Orbánovou, ktorý označil za konštruktívny a dôležitý, sa poďakoval za zásadovú a rýchlu reakciu maďarskej vlády na najnovšie ruské útoky na Ukrajine.

„znacka
znacka kvality

„Opäť som potvrdil, že Ukrajina je pripravená bezodkladne otvoriť novú, vzájomne prospešnú kapitolu ukrajinsko-maďarských vzťahov,“ napísal Sybiha.

„Dohodli sme sa, že už tento týždeň uskutočníme kolo maďarsko-ukrajinských expertných konzultácií s cieľom nájsť praktické a trvalé riešenie pre maďarskú menšinu v Zakarpatskej oblasti, ktoré budú prínosom pre obe krajiny a naše bilaterálne vzťahy,“ objasnil s tým, že cieľom je zabezpečiť dodržiavanie európskych noriem a postupov.

Ministri zahraničných vecí Ukrajiny a Maďarska diskutovali aj o širšej regionálnej, európskej a medzinárodnej agende. Sybiha uviedol, že v telefonáte sa dotkol aj otázky prístupového procesu vstupu krajiny do Európskej únie a opäť potvrdil pripravenosť Kyjeva na čo najskoršie otvorenie rokovacích kapitol.

Zdroj: TASR/X

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sybiha: Ukrajina je pripravená na novú kapitolu vzťahov s Maďarskom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných