eReport.sk
Štefan Svitko, foto:ig/svitko

Svitko obsadil v 8. etape 14. miesto, celkovo si polepšil

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 14. mieste. V celkovom hodnotení si polepšil o jednu priečku a figuruje na 12. pozícii.

Pretekári majú za sebou náročnú previerku, pondelková rýchlostná skúška bola súčasťou maratónskej etapy, keď po nedeľnom dojazde sa nemohli štartujúci stretnúť so svojimi mechanikmi. Jazdcov čakalo viacero piesočných pasáží s veľkým množstvom skál a hrozbou defektov. Trať zo Sakaky do Naúmu (375 km na čas) najlepšie zvládol Čiľan Jose Ignacio Cornejo Florimo na Honde, ktorý si vďaka etapovému triumfu upevnil vedúce postavenie v celkovej klasifikácii.

Druhý Austrálčan Toby Price (KTM) za ním zaostal o vyše minútu, tretí v cieli Američan Ricky Brabec (Honda) nabral takmer trojminútovú stratu (+2:50). Svitko finišoval s mankom 12 minút a 50 sekúnd. Cornejo Florimo má na čele priebežného poradia náskok minútu a šesť sekúnd pred druhým Priceom, Brit Sam Sunderland (KTM) stráca z tretej pozície takmer šesť minút. Dvanásty Svitko má manko 47:42 min.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svitko obsadil v 8. etape 14. miesto, celkovo si polepšil

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti