Pretekár Rally Dakar, foto:ig/dakar

Svitko obsadil v 6. etape 19. miesto, celkovo je pred voľným dňom 14.

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v šiestej etape Rely Dakar 19. priečku. V celkovom hodnotení si pohoršil o dve pozície a pred prvým voľným dňom figuruje na 14. mieste.

Piatkovú skrátenú etapu vyhral Španiel Joan Barreda Bort na Honde, za ktorým Svitko zaostal o 12:03 minúty. Na čele celkovej klasifikácie je Austrálčan Toby Price s náskokom 2:16 minúty pred Argentínčanom Kevinom Benavidesom. Svitko má na lídra manko 25:30 min. Organizátori skrátili piatkovú púštnu etapu z Al Qaisumahu do Ha’ilu o viac než sto kilometrov po tom, ako sa pretekári dostali po 5. etape do bivakov až v neskorých hodinách.

V kategórii automobilov zvíťazil Španiel Carlos Sainz na vozidle Mini s náskokom 4:03 minúty pred Yazeedom Al Rajhim zo Saudskej Arábie na Toyote. Lídrom celkového poradia zostal Stephane Peterhansel z Francúzska. V sobotu je voľný deň, preteky pokračujú nedeľňajšou 7. etapou za Ha’ilu do Sakaky.