eReport.sk
Smutná správa z Česka
Ilustračné foto: Shutterstock

Svet hudby v šoku! Zomrel známy hudobník a basgitarista


Svet hudby v šoku. Vo veku 56 rokov zomrel vo štvrtok britský hudobník Steve Mackey, ktorý pôsobil ako hráč na basovú gitaru v britpopovej skupine Pulp. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na vyhlásenie jeho manželky, novinárky Katie Grandovej.

Svet hudby v šoku

Mackey hral v skupine Pulp počas desaťročí jej medzinárodných úspechov. Nahral s ňou päť štúdiových albumov: Separations (1991), His ‚n‘ Hers (1994), Different Class (1995), This Is Hardcore (1998) a We Love Life (2001).

Známy hudobník

Okrem toho sa ako skladateľ, producent či remixér podieľal aj na nahrávkach iných interpretov vrátane Arcade Fire, Florence and the Machine, Black Box Recorder alebo Death in Vegas. Bol tiež kurátorom hudby pre umelecké výstavy.

„Po troch mesiacoch strávených v nemocnici, kde bojoval zo všetkých síl a s veľkým odhodlaním, sme sa s ním museli rozlúčiť. Sme z toho šokovaní a zničení. Steve bol najtalentovanejší človek, akého som kedy poznala, výnimočný hudobník, producent, fotograf a filmár,“ napísala Grandová na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dzurinda sa nevzdáva
  2. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  3. Ľudia v Moldavsku protestujú proti tamojšej prozápadnej vláde.
  4. Sprava prezident USA Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský počas návštevy Ukrajiny v Kyjeve 20. februára 2023. Biden oznámil nový balík pomoci pre Ukrajinu v hodnote pol miliardy amerických dolárov.

Skupina Pulp na čele s charizmatickým spevákom Jarvisom Cockerom stála v 90. rokoch na čele hudobnej vlny britpo. ričom zaznamenala hity ako „Common People“ či „Disco 2000“. Mackey sa ku kapele vrátil po jej deväťročnej prestávke, keď v rokoch 2011 a 2012 absolvovala svetové turné a v roku 2013 vydala svoju nateraz poslednú nahrávku, singel „After You“.

Príčina smrti neznáma

Basgitarista však vlani v októbri oznámil, že sa nezúčastní na sérii reunionových koncertov, ktoré sa majú uskutočniť koncom tohto roka. O príčine jeho smrti neboli zverejnené žiadne ďalšie podrobnosti.

Zdroj: tasr

.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet hudby v šoku! Zomrel známy hudobník a basgitarista

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: