eReport.sk
Park Kungsträdgrden v centre Štokholmu, archívna snímka.
Park Kungsträdgrden v centre Štokholmu, archívna snímka. Zdroj: stockholmartwalk.se

Švédska polícia zatkla viacero ľudí. Súvisí to s nálezom výbušnín v Štokholme

Štokholmská polícia zatkla v piatok viacero osôb v súvislosti s výbušninami, ktoré sa minulý týždeň našli v parku v centre švédskeho hlavného mesta. Polícia zároveň informovala, že vo vyšetrovaní prípadu pokračuje.

Podľa jej vyjadrenia pritom dosiaľ stále nič nasvedčuje tomu, že by prípad súvisel s terorizmom. Zároveň však neposkytla nijaké podrobnosti ohľadom toho, prečo sa výbušniny v parku nachádzali, informuje agentúra Reuters.

Tašku s výbušninami polícia objavila a zneškodnila uplynulú nedeľu v parku Kungsträdgrden. Park bol vtedy jedným z dejísk výročného štokholmského kultúrneho festivalu, v rámci ktorého sa na šiestich miestach Štokholmu konali hudobné a iné umelecké vystúpenia.

Štokholmská polícia v piatkovom vyhlásení uviedla, že od predmetnej nedele na prípade intenzívne pracovala pomocou všetkých svojich dostupných prostriedkov a odborných znalostí.

Nájdené zariadenie bolo v rámci vyšetrovania poslané do národného forenzného centra, kde majú okrem iného zistiť, či bolo vôbec funkčné. Polícia dodala, že zatiaľ nie je zrejmé, kedy bude analýza tohto nebezpečného predmetu hotová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švédska polícia zatkla viacero ľudí. Súvisí to s nálezom výbušnín v Štokholme

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti