eReport.sk
Švédska princezná Sofia sa teší z tretieho syna, foto: tasr

Švédi sa radujú z nového princa. Aristokratická rodina sa rozrástla!

Princ Carl Philip a jeho manželka princezná Sofia privítali na svet tretieho potomka. Po dvoch synoch, princovi Alexandrovi a princovi Gabrielovi, sa im aj tentoraz narodil chlapec. Meno najmladšieho potomka zatiaľ neprezradili.


„S veľkou radosťou oznamujeme, že princezná Sofia porodila v piatok 26. marca o 11:19 zdravého syna. Mamička i dieťa sú v poriadku,“ informoval v piatok večer kráľovský dvor v príspevku na Instagrame. Prince Carl Philip (41) a princezná Sofia (36) sa vzali v roku 2015. Okrem nového prírastku do rodiny už majú štvorročného syna princa Alexandra a trojročného princa Gabriela. Tretie tehotenstvo oznámili manželia na sociálnych sieťach v decembri minulého roka zverejnením spoločnej čierno-bielej fotografie. Princ Carl Philip je jediným synom švédskeho kráľa Carla XVI. Gustafa a kráľovnej Silvie.

Urodzená dvojica odchádza so synom z nemocnice. – Foto: profimedia

Neurodzený pôvod

Malý princ je siedmy v poradí v nástupníctve na švédsky trón po svojich starších bratoch, tete Victorii, sesternici Estelle, bratrancovi Oscarovi a svojom otcovi. Princ Carl Philip a bývalá modelka a účastníčky reality šou, Sofia Hellqvistová, sa vzali v júni 2015. Sofia sa po svadbe stala oficiálne švédskou princeznou, aj keď je neurodzeného pôvodu. Je titulovaná ako Jej kráľovská Výsosť princezná Sofia, vojvodkyňa z Värmland. „Kyberšikanu som zažila na vlastnej koži“, povedala švédska princezná Sofia v minulosti.

Spravil si po svojom

V roku 2019 prekvapil švédsky kráľ Carl XVI. Gustaf svojím rozhodnutím odobrať tituly Jeho alebo Jej kráľovská Výsosť svojim piatim vnúčatám. Vďaka tomu nemusia princovia a princezné vykonávať úlohy spojené s kráľovskou rodinou a nemusia sa zúčastňovať oficiálnych akcií. Avšak vojvodské tituly, ktoré kráľ svojim vnúčatám udelil po narodení, im zostali rovnako ako miesto v rade nástupníctva na švédsky trón. Vnúčatá však prišli o apanáž, ktorú mohli v budúcnosti poberať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Švédi sa radujú z nového princa. Aristokratická rodina sa rozrástla!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php