eReport.sk
Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok. Foto: tasr

Šutaj Eštok versus Čurillovci 8:0! Súd dal opäť za pravdu ministrovi vnútra


Krajský súd odmietol návrhy policajtov, tzv. čurillovcov, na vydanie neodkladných opatrení proti dočasnému postaveniu mimo služby. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) s tým, že rozhodnutia krajského súdu sú právoplatné.

„K diskriminácii žalobcov, teda čurillovcov, konaním ministra pri vydaní personálnych rozkazov nedošlo, to konštatuje krajský súd,“ povedal Šutaj Eštok. Tvrdil, že dočasným postavením policajtov mimo služby neporušil zákon. Rozhodnutia súdu sa týkajú ôsmich prípadov policajtov.

Šutaj Eštok versus Čurillovci

Súd podľa ministra tiež konštatoval, že žalobcovia neučinili kvalifikované oznámenie o závažnej protispoločenskej činnosti a toto oznámenie nemá súvis s postavením mimo služby. V súvislosti s poskytnutím ochrany policajtom podal ešte v závere minulého roka trestné oznámenie. „Ak chcete požívať ochranu oznamovateľa, musíte podať trestné oznámenie na svojho nadriadeného,“ zdôraznil Šutaj Eštok.

Minister ďalej informoval, že od policajtov, ktorým boli neoprávnene vyplatené mzdové nároky, bude Ministerstvo vnútra SR žiadať ich vrátenie. „Ak tieto prostriedky nevrátia, budeme ich súdne vymáhať,“ podotkol. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pri nehode vlaku s autobusom pri Nových Zámkoch zomreli najmenej štyri osoby
  2. minister školstva, vedy, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš Drucker

Minister vnútra po nástupe do funkcie dočasne pozbavil výkonu štátnej služby viacerých policajtov vrátane tzv. čurillovcov. Odôvodnil to podozrením zo spáchania trestného činu. Keďže mali policajti status chráneného oznamovateľa, podľa Úradu na ochranu oznamovateľov sa mal minister najprv obrátiť najskôr naň.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok versus Čurillovci 8:0! Súd dal opäť za pravdu ministrovi vnútra

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: