Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook uviedol, že nová bezpečnostná stratégia Spojených štátov amerických odhalila problémy, ktorým Európa dlhodobo čelí.
„USA pomenovali to, čo európske elity roky odmietali priznať – že Európe hrozí civilizačný úpadok, demografický kolaps, migrácia sa vymkla spod kontroly, politika sa z racionálnej zmenila na ideologickú a potláča sa sloboda prejavu,“ napísal Šutaj Eštok.
Minister zdôraznil, že na tieto riziká upozorňujú dlhodobo
„Európa jednoducho potrebuje reštart. Potrebuje menej ideológie, menej byrokracie, viac zdravého rozumu a schopnosti riešiť vlastné problémy. Musí sa vrátiť k princípom, na ktorých vyrástla,“ uviedol.
Podľa Šutaja Eštoka by mala Európa klásť dôraz na praktické riešenia a princípy, ktoré sú základom jej stability a prosperity, a súčasne sa snažiť čeliť výzvam súčasnosti bez ideologických prekážok.















KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Šutaj Eštok: USA nastavili Európe zrkadlo a ukázali slabiny, ktoré musíme riešiť