eReport.sk
minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) zdroj: tasr

Šutaj Eštok: USA nastavili Európe zrkadlo a ukázali slabiny, ktoré musíme riešiť


Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook uviedol, že nová bezpečnostná stratégia Spojených štátov amerických odhalila problémy, ktorým Európa dlhodobo čelí.

„USA pomenovali to, čo európske elity roky odmietali priznať – že Európe hrozí civilizačný úpadok, demografický kolaps, migrácia sa vymkla spod kontroly, politika sa z racionálnej zmenila na ideologickú a potláča sa sloboda prejavu,“ napísal Šutaj Eštok.

„znacka
znacka kvality

Minister zdôraznil, že na tieto riziká upozorňujú dlhodobo

„Európa jednoducho potrebuje reštart. Potrebuje menej ideológie, menej byrokracie, viac zdravého rozumu a schopnosti riešiť vlastné problémy. Musí sa vrátiť k princípom, na ktorých vyrástla,“ uviedol.

Podľa Šutaja Eštoka by mala Európa klásť dôraz na praktické riešenia a princípy, ktoré sú základom jej stability a prosperity, a súčasne sa snažiť čeliť výzvam súčasnosti bez ideologických prekážok.

Zdroj: fb – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok: USA nastavili Európe zrkadlo a ukázali slabiny, ktoré musíme riešiť

9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných

Aktuálne