eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok, Peter Pellegrini a Robert Kaliňák na pohrebe Anny Bergerovej, foto:fb/m.š.e.

Šutaj Eštok so slzami v očiach vzdal hold partizánke Bergerovej: Hrdinka, aká sa rodí raz sto rokov!

Pred pár dňami zasiahla Slovensko smutná správa. Vo veku 92 rokov zomrela skutočná hrdinka, partizánka a bojovníčka proti fašizmu Anna Bergerová. Slovenka, ktorá volala po mieri na svete a žena, ktorá zažila hrôzy vojny na vlastnej koži. Mnohými považovaná za významnú osobnosť histórie našej krajiny.

Šutaj Eštok so slzami v očiach vzdal hold partizánke

Rovnako tak si to o pani Anne Bergerovej myslí aj minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Ten sa spolu predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim a ministrom obrany Robertom Kaliňákom zúčastnil poslednej rozlúčky s významnou osobnosťou našej krajiny.

Mohlo by vás zaujímať:

„Anna Bergerová, dievča z rusínskej obce Habura, bola príkladom obrovskej odvahy, národného cítenia a empatie. Už v mladom veku, po vypuknutí 2. svetovej vojny, pomáhala v partizánskom zväzku Čapajev ako ošetrovateľka. Popri tom, aj so svojou sestrou, pašovala muníciu a chodila na výzvedy. Ako vyštudovaná právnička pôsobila v Slovenskom zväze žien a veľmi aktívne sa zapájala v politike. Ženy, akou bola aj Anna Bergerová, si zaslúžia obdiv a poďakovanie. V najhorších časoch nemyslieť len na seba a pomáhať ľuďom je veľkou ukážkou charakteru a ľudskosti, ktorá dnes mnohým chýba.“ Vzdal hold minister vnútra partizánke a bojovníčke v SNP Anne Bergerovej.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok so slzami v očiach vzdal hold partizánke Bergerovej: Hrdinka, aká sa rodí raz sto rokov!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre