eReport.sk
HLAS SD- Matúš Šutaj Eštok
v popredí minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), foto:tasr

Šutaj Eštok: Rozhodnutie Ústavného súdu berie vietor z plachiet súčasnej opozície


Rozhodnutie Ústavného súdu SR berie vietor z plachiet súčasnej opozície, keďže potvrdilo, že proces prijímania zákona, ani zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry neboli v rozpore s Ústavou SR. V reakcii na stredajšie rozhodnutie Ústavného súdu SR to uviedol predseda Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Ústavný súd dal za pravdz koalícii

„Rozhodnutie Ústavného súdu týmto teda berie vietor z plachiet predstaviteľom súčasnej opozície a usvedčuje ich, že účelovo zavádzali ľudí a umelo živili protesty, ktorých cieľom bolo v tom čase jediné – podpora Ivana Korčoka,“ zdôraznil Šutaj Eštok. Je podľa neho najvyšší čas, aby opozícia začala rešpektovať mandát vlády, realizáciu jej politiky, ktorý pochádza z výsledkov slobodných a demokratických volieb. Deklaroval pripravenosť na konštruktívnu kritiku z radov opozície.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marián Kéry zo Smeru-SSD
  2. Postupujeme v súlade so zákonmi
  3. Ľ. Blaha

Väčšina trestnej novely je v súlade s Ústavou

Ústavný súd SR v stredu rozhodol, že väčšina napadnutej novely trestných kódexov je v súlade s Ústavou SR, niektoré časti však nie. Vyslovenie nesúladu s ústavou sa netýka zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry či zmien trestných sadzieb alebo hraníc škôd pri majetkovej trestnej činnosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok: Rozhodnutie Ústavného súdu berie vietor z plachiet súčasnej opozície

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne