eReport.sk
Naomi Campbell, foto: profimedia

Supermodelka Naomi Campbell s novou funkciou: Kritici sú rázne proti!

Keňa menovala tmavú gazelu za svoju ambasádorku cestovného ruchu. Nie sú tým všetci nadšení.

Päťdesiatročná Britka, ktorá kedysi zdobila prestížne módne prehliadky, prijala netradičnú funkciu. S modelingom nemá nič spoločné. Turistov má počas ciest sprevádzať krásami zeme. Takmer ihneď sa objavili námietky a kritici, ktoré toto rozhodnutie neschvaľujú. Svoj postoj aj zdôvodnili.

Nemá tam vraj čo robiť

Argumentujú hlavne tým, že túto funkciu mala dostať niektorá z miestnych osobností, ktorá krajinu pozná. Navrhovali miestnu herečku Lupitu Nyong. Narodila sa rodičom z Kene v Mexiku a vyrastala v Keni. Preslávila sa filmami Kniha džunglí alebo v kultovom filme Star Wars.
Krajina je vyhľadávaná pre autentické safari, avšak kvôli pandémii prišli o vyše sedemdesiat percent návštevníkov.

Prinesie peniaze?

Minister cestovného ruchu Kene, Najib Balala vyhlásil, že sa s Naomi Campbellovou, ktorá momentálne dovolenkuje v Keni, na jej novej funkcii dohodol cez víkend. Modelka a filantropka zverejnila na svojom profile zábery z pobytu. Oponenti kritizujú, že kráska bola v Keni iba niekoľkokrát, preto nevidia dôvod, aby rozdávala návštevníkom informácie o ich krajine. Veľa toho pravdepodobne nevie. Jeden z argumentov, ktorý obhajuje modelku na tejto pozícii, pojednáva, že sa známa tvár pohybuje vo vyššej spoločnosti a tak dokáže motivovať majetných návštevníkov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Supermodelka Naomi Campbell s novou funkciou: Kritici sú rázne proti!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti