eReport.sk
Foto: tasr

Sulíkov exminister zakotvil u Pellegriniho: Je to jediný politik pri ktorom vravím, že klobúk dole!

Minister hospodárstva za vlády Ivety Radičovej Juraj Miškov si toho v politike preskákal dosť. Najskôr bol u liberálov v SaS, no potom ako sa pričlenil ku kritikom predsedu Richarda Sulíka, zo strany odišiel do subjektu konzervatívnejšej NOVA Daniela Lipšica. Ani tu sa však dlho neohrial a založil si vlastnú stredo-liberálnu stranu SKOK, ktorá sa pred poslednými parlamentnými voľbami zmenila na hnutie pracujúcej chudoby Solidarita. Po prekvapivom obrate strany ju Miškov opustil a z politického prostredia sa nakrátko vytratil, aby teraz skončil u ľavicového Petra Pellegriniho.

Politický nomád Miškov sa v poslednom období venuje najmä startupovým techologickým biznisom. Jeho veľkou agendou je inovačná reforma slovenskej ekonomike na ktorej pracuje už niekoľko rokov a zháňa pre ňu politickú podporu.

„Hovoril som z mnohými politikmi, niekoľkými predsedami politických strán a tak ďalej a v zásade som mal pocit, že nikto z nich tomu neprikladá nejakú dôležitosť alebo vážnosť,“ opísal pre eReport.sk stretnutia Miškov podľa ktorého tomu buď nikto z nich nerozumel, alebo tomu neprikladal veľkú váhu.

Pellegrini ako jediný pozorne počúval

Všetko sa zmenilo až keď sa k tejto téme sadol s predsedom Hlasu-SD. „Jediný – a to naozaj musím povedať, že klobúk dole – u ktorého som mal pocit, že má veľmi pozorné ucho u tejto problematiky vedy, výskumu a inovácií bol Peter Pellegrini,“ priblížil bývalý Sulíkov exminister.

„No a Peter Pellegrini ma požiadal či by som bol ochotný spolupracovať a pripraviť na odbornej báze takúto inovačnú reformu pre nich. Ja som mu na to povedal, že áno,“ vysvetlil ako sa to celé zomlelo.

Exminister Miškov patrí ku kritikom vlády a ministra financií Igora Matoviča na sociálnych sieťach. – Foto: FB JM

Dodal, že takúto príležitosť uskutočniť svoju víziu s relevantnou politickou silou si nemohol nechať ujsť. „Mojím cieľom je jednoducho inovačnú reformu presadiť pretože som presvedčený, že toto je to, čo je ďalší level, ktorý naša ekonomika potrebuje. Spolupracujem s stranou Hlas-SD, spolupracujem na odbornej báze, ale rovnako som bol ochotný spolupracovať aj s ostatnými politickými stranami,“ vyjadril sa Miškov.

Do Hlasu nevstupujem, je mi dobre

Zdôrazňuje však, že ide len o expertnú spoluprácu a novou tvárou Hlasu-SD sa nestane. „Nechcem vstupovať do žiadnej politickej strany, nevraciam sa do politiky, nekandidujem. Je mi priveľmi dobre na to, aby som sa vracal do politiky a nič na tom nechcem meniť,“ vyhlásil so smiechom Miškov.

Viac o Hlase sa dočítate tu:

Prvé plody jeho novej spolupráce s hlasistami v oblasti inovačnej ekonomiky by mali byť vidieť po lete. „Reforma je momentálne v štádiu ďalšieho rozpracovania a ja predpokladám, že niekedy na jeseň by mala byť predstavená ako jedna z top priorít,“ uzavrel Miškov.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíkov exminister zakotvil u Pellegriniho: Je to jediný politik pri ktorom vravím, že klobúk dole!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti