eReport.sk
Richard Sulík (vpravo) a Igor Matovič, foto: tasr

Sulíka tieto reči postavili zo stoličky: Sú to len obyčajné špekulácie!

Strana SaS spolu so Za ľudí bojujú o to, aby vláda prešla rekonštrukciou. Podľa ich slov, to však neznamená, žeby chceli predčasné voľby. Richard Sulík tvrdí, že to rozhodne nevedia ani k tomu, žeby čo by len rozmýšľali o budúcej spolupráci so stranou Hlas-SD, ktorú považuje za prezlečený Smer-SD.

„Náš cieľ je jasný – musíme postupovať spoločne so všetkými koaličnými partnermi a diskutovať o rekonštrukcii vlády. Štýl vládnutia Igora Matoviča je neudržateľný. Post predsedu vlády patrí OĽANO a my veríme, že dokáže ponúknuť aj ďalšieho premiéra. Jedine tak budeme rešpektovať zloženie parlamentu, ktoré vzišlo z legitímnych volieb,“ poukázal líder strany Richard Sulík.

Zdôraznil, že nik si neželá predčasné voľby, a pripomenul, že osobne sa s Pellegrinim stretol len v televíznych štúdiách. „Nemám s ním žiadne priame a ani nepriame dohody, nieto ešte dohody o spoločnom postupe v otázke predčasných volieb,“ dodal Sulík.

V koalícii je už dlhší čas napätie, pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať Matovič s ruskou stranou. Koaličné strany SaS a Za ľudí hovoria o rekonštrukcii vlády, pripúšťa ju aj Sme rodina. Koalícia má naďalej rokovať o svojom fungovaní. Jej členovia odmietajú predčasné voľby. V súvislosti s rekonštrukciou vlády sa spomína okrem výmeny premiéra aj zmena ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Predstavitelia SaS a Za ľudí sa v stredu (3. 3.) stretli aj s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíka tieto reči postavili zo stoličky: Sú to len obyčajné špekulácie!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php