eReport.sk

Sulík s Kamenickým šokujú: My sa zaočkovať nedáme!

Tak toto by asi čakal málokto. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) a opozičný poslanec Ladislav Kamenický (SMER-SD) sa nechali v markizáckej relácii Na telo počuť, že sa nedajú očkovať proti chrípke. Odborníci to pritom odporúčajú v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

„Tým, že sa dám zaočkovať proti chrípke a neochoriem na ňu, neoslabím svoj organizmus, na ktorý by potom ľahšie nasadol COVID-19,“ vysvetlila pre TASR epidemiologička Zuzana Krištúfková. Jej slová sú však politikom evidentne fuk. Člen vlády, ktorá riadi koronakrízu a vyzýva k opatrnosti, Richard Sulík  o očkovaní proti chrípke neuvažuje. „Nepamätám si, že by som sa dal niekedy zaočkovať na chrípku,“ povedal. Rovnako reagoval aj Kamenický, pričom prezradil, že by sa nedal zaočkovať ani proti COVID-19. „Iba v prípade, keby to bolo nutné. Napríklad, že by som nemohol ísť do zahraničia na nejaké stretnutie alebo konferenciu.“ Smerák to ale nakoniec chcel zachrániť priznaním. „Mám očkovanie aj na exotické choroby,“ povedal Kamenický. „Vy sa máte,“ zazávidel mu Sulík, ktorý má „iba“ povinné očkovania.

Z tohto prístupu bude zrejme triafať šľak niektorých odborníkov, ktorí upozorňujú na potrebu očkovať. Úrad verejného zdravotníctva na svojich stránkach vyzýva ľudí, aby sa dali očkovať proti chrípke. Odborník na tropickú medicínu a infektológiu profesor Vladimír Krčméry zase v rozhovore pre denník Pravda apeloval na potrebu očkovať proti COVID-19 v prípade, že už bude vakcína k dispozícii: „Budeme veľmi potrebovať pomoc médií. A som rád, že väčšina väčších médií chápe, že potrebujeme čo najvyššiu zaočkovanosť.“

Zdroj foto: TV Markíza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík s Kamenickým šokujú: My sa zaočkovať nedáme!

Najnovšie