eReport.sk
Richard Sulík reaguje
Richard Sulík, foto:tasr

Sulík reaguje: Posunutie hlasovania o dôvere vlády, je posunutím problému. Na rokovanie bolo dosť času!

Sulík reaguje! Odklad hlasovania o vyslovení nedôvery vláde v Národnej rade (NR) SR je odklad problému. Strana SaS tak reagovala na výzvu demokratickej platformy OĽANO a nezaradených poslancov. Liberáli poznamenali, že od platformy očakávali skôr výzvu na odchod Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie a na rekonštrukciu vlády.

Sulík reaguje

Je úsmevné, že požadujú odklad hlasovania o dôvere vlády Eduarda Hegera (OĽANO). Opakovane počúvame o červených čiarach Jána Budaja a Juraja Šeligu, avšak v realite ich viackrát popreli,“ uviedol predseda opozičnej SaS Richard Sulík. Možné utorkové (13. 12.) hlasovanie podľa jeho slov ukáže, kto podporuje súčasnú vládu.

Status a reakcia stany SaS

Foto: fb/sas

„Na rokovanie bolo dosť času“

Čo sa týka argumentov platformy o priestore na rokovania o predstavách SaS, reagoval Sulík tým, že na rokovanie bol čas od 6. júla. „Avšak doteraz nebol nikto z občiansko-demokratickej platformy schopný pomenovať, čo je najväčší problém tejto vlády. Odmietame preto ďalej traumatizovať spoločnosť,“ uzavrel predseda SaS.

Šeliga a spol. chcú posunutie hlasovania

Občiansko-demokratická platforma OĽANO a ďalší nezaradení poslanci ako Martin Klus, Juraj Šeliga, Jana Žitňanská a Ján Mičovský v piatok vyzvali, aby sa hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde preložilo na januárovú schôdzu parlamentu. Argumentujú a apelujú na vytvorenie priestoru na rokovanie o tom, ako si opozičná SaS predstavuje rozumnú a riadnu rekonštrukciu vlády Eduarda Hegera, o ktorej v pléne hovoril Sulík. Platforma s nezaradenými poslancami deklarovala podporu vláde.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík reaguje: Posunutie hlasovania o dôvere vlády, je posunutím problému. Na rokovanie bolo dosť času!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti