eReport.sk
Na archívnej snímke Jozef Majský. Foto: tasr

Súdy: Rozhodnutie o sťažnosti Jozefa Majského sa doručuje procesným stranám

Písomné rozhodnutie Mestského súdu v Prahe vo veci sťažnosti odsúdeného Jozefa Majského voči májovému rozhodnutiu Okresného súdu Praha IV (OS), ktorý podnikateľa podmienečne neprepustil z väzenia na slobodu, bolo vyhotovené a doručuje sa procesným stranám.

Informoval o tom Adam Wenig z Mestského súdu v Prahe. České súdy o výsledku rozhodnutia budú informovať až keď bude doručené odsúdenému.

OS Praha IV žiadosť Majského uznesením z 11. mája zamietol. Súd dospel k záveru, že neboli splnené podmienky na podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody. Voči rozhodnutiu podal odsúdený priamo v súdnej sieni ústnu sťažnosť do zápisnice. Majský, právoplatne odsúdený v kauze tunelovania nebankoviek, si naďalej odpykáva trest vo väzení na pražskom Pankráci. Pražské súdy v januári tohto roka a v decembri 2020 uznali rozsudok Najvyššieho súdu (NS) SR z leta 2020.

Ten zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platilo teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Po Majskom bolo vyhlásené národné i medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta 2020 potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súdy: Rozhodnutie o sťažnosti Jozefa Majského sa doručuje procesným stranám

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti