eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Súdy: Na ŠTS sa začalo pojednávanie s exšéfom kontrarozviedky SIS v kauze Babylon

Ďalšia ostrosledovaná kauza na súde.

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, sa vo štvrtok ráno začalo hlavné pojednávanie s bývalým šéfom kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomírom A. Ten je spoločne s právnikom Františkom P. a Ľubomírom T. obvinený v rámci akcie Babylon.

Pri minuloročnej akcii Babylon zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) dovedna päť osôb. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na ŠTS v tejto veci v druhej polovici mája. Ľubomír A. a František P. sú obžalovaní z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania. Obaja sa nachádzajú vo väzbe. Ľubomír T. súhlasil, aby sa hlavné pojednávanie konalo v jeho neprítomnosti.

František P. čelil aj obvineniu z extrémistických trestných činov. Počas akcie Plukovník v roku 2019 mali u právnika nájsť viacero predmetov s fašistickou symbolikou. František P. sa okrem toho predtým nechal vyfotografovať v nacistickej uniforme.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súdy: Na ŠTS sa začalo pojednávanie s exšéfom kontrarozviedky SIS v kauze Babylon