eReport.sk
Na snímke členovia Súdnej rady SR počas 14. zasadnutie 22. septembra 2020 v Bratislave. Foto: tasr

Súdna rada schválila presuny aj rozpočet. Prídu výpovede, klesnú platy

Súdna rada SR schválila presun sudcu Krajského súdu v Žiline Miroslava Mazúcha na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) a sudkyne Zuzany Mališovej z Krajského súdu v Bratislave na Najvyšší súd (NS) SR. Taktiež schválila na utorkovom zasadnutí aj stanovisko k navrhovanému rozpočtu súdnictva a Kancelárie Najvyššieho súdu SR na roky 2021 – 2023.

Mazúch vykonáva funkciu sudcu od roku 2003. „Chcel by som využiť všetky svoje skúsenosti, ktoré som doteraz získal v rôznych pozíciách. Ako sudca okresného aj krajského súdu, zároveň prokurátor okresnej a krajskej prokuratúry, tiež ako právny čakateľ na vojenskom súde,“ dodal. Mališová je sudkyňa od roku 1994. „Som presvedčená, že svoje doterajšie dlhodobé pôsobenie vo funkcii sudcu môžem naplno rozvinúť v rámci správneho kolégia NS SR,“ uviedla.

Návrh rozpočtu počíta so znížením platov

Súdna rada jednohlasne schválila stanovisko k navrhovanému rozpočtu súdnictva a Kancelárie Najvyššieho súdu SR na roky 2021 –  2023. Rozpočet súdnictva má byť v roku 2021 na úrovni 218,58 milióna eur. Návrh rozpočtu na rok 2021 počíta so znížením mzdových prostriedkov pre zamestnancov súdnictva v nadväznosti na zníženie počtu zamestnancov o desať percent. V prípade Kancelárie NS SR je navrhovaný rozpočet na úrovni 16,2 milióna eur.

Reflektujú aj na najsilnejší prepad slovenskej ekonomiky

Návrh rozpočtu súdnictva a návrh rozpočtu Kancelárie Najvyššieho súdu SR bol podľa stanoviska Súdnej rady zostavený s prihliadnutím na negatívne dôsledky pandémie ochorenia COVID-19. „Zohľadňuje ňou vyvolaný značný pokles ekonomickej aktivity, s tým spojený výpadok príjmov štátneho rozpočtu SR v roku 2020 a očakávaný historicky najsilnejší prepad slovenskej ekonomiky,“ píše sa v stanovisku.

Mazák mal negatívny výsledok PCR testu

Súdna rada zároveň predložila prezidentke SR Zuzane Čaputovej návrh na odvolanie sudkyne Krajského súdu v Bratislave Miloty Tóthovej, ktorá dovŕšila 65 rokov. Zasadnutie Súdnej rady sa uskutočnilo formou videokonferencie.

Na snímke predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Foto: tasr

Priamo v jej sídle bol prítomný podpredseda Miloš Kolek, ktorý toto zasadnutie viedol. Predseda Súdnej rady Ján Mazák sa nachádzal v domácej izolácii, keďže čakal na výsledok PCR testu na ochorenie COVID-19. Kancelária Súdnej rady počas utorka informovala, že výsledok jeho PCR testu bol negatívny. Priamy prenos zo zasadnutia mohla verejnosť sledovať na sociálnej sieti.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súdna rada schválila presuny aj rozpočet. Prídu výpovede, klesnú platy

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php