tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zoroslav Kollár
Zoroslav Kollár Foto: tasr

VIDEO Sudkyňa odmietla obžalobu podanú na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého

AKTUALIZOVANÉ Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová odmietla obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého. Informuje denníkn.sk. Prokurátor Lipšicovho úradu pochybenie odmieta.

Informoval o tom vo videu na facebooku Kollárov obhajca Matúš Gémeš, ktorý tvrdí, že obvineným neumožnili riadne záverečné preštudovanie spisu a došlo preto k závažnému procesnému pochybeniu.

Zdroj: FB/BOOM & SMART Slovakia

„Samosudkyňa ŠTS v trestnej veci obvinených T. R. a spol. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku 2. februára rozhodla, že odmieta obžalobu prokurátora ÚŠP a vracia vec prokurátorovi,“ potvrdila pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Dôvodom je zistenie závažnej procesnej chyby zakladajúcej porušenie práva na obhajobu. Rozhodnutie nie je právoplatné.

„Rozhodnutie samosudkyne ŠTS považujeme za vecne správne a zákonné,“ uviedol pre TASR obhajca Adrián Kucek. Druhý z obhajcov Matúš Gémeš priblížil, že za odmietnutím obžaloby má byť procesná chyba. Obhajobe podľa jeho slov nebolo umožnené pred podaním obžaloby preštudovať vyšetrovací spis.

Dozorový prokurátor Peter Kysel pochybenie, o ktorom obhajcovia hovoria odmieta. „Postup vyšetrovateľky bol preskúmaný a podľa môjho názoru právo na obhajobu nebolo porušené. Proti rozhodnutiu súdu podáme sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd,“ povedal Kysel s tým, že podrobnejšie sa k veci zatiaľ nebudú vyjadrovať.

Obžaloba sa týka troch skutkov z obdobia od roku 2019 do februára 2020 právne kvalifikovaných ako pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spáchaný formou účastníctva. Obhajcovia priblížili, že obvinení mali podľa obžaloby sprostredkovať úplatok pre bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Ten mal za to zabezpečiť ochranu pred odhalením nelegálnej výroby cigariet. Zoroslav Kollár a Tomáš Rajecký obvinenia odmietajú.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sudkyňa odmietla obžalobu podanú na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku