eReport.sk
Foto: tasr

Súd zmietol žiadosť Kajetána Kičuru zo stola: Ostáva vo väzbe

AKTUALIZOVANÉ – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, v stredu zamietol žiadosť obvineného Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na slobodu. Väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil. Informovala Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS Pezinok. Obvinený proti uzneseniu podal sťažnosť.

„Proti vyhlásenému uzneseniu podal obvinený sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ dodala Zvalová. Kajetán Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vo väzbe je od vlaňajšieho apríla a v novembri NS SR rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán K. odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd zmietol žiadosť Kajetána Kičuru zo stola: Ostáva vo väzbe

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti