eReport.sk
Norbert Bödör, foto: tasr

Súd Norberta Bödöra nepotešil: Nitrianskemu podnikateľovi zamietli žiadosť o prepustenie

AKTUALIZOVANÉ – Nitriansky podnikateľ Norbert Bödöra zostáva naďalej vo väzbe. Najvyšší súd SR v stredu zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a tiež žiadosť o nahradenie väzby. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Norbert Bödöra je vo väzbe z kolúznych a preventívnych dôvodov.

„Senát 2T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Ing. Norberta B. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 27. mája 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, ako aj jeho žiadosti o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky,” uviedla hovorkyňa s tým, že senát NS SR dospel k záveru o správnosti uvedeného rozhodnutia.

Išlo o prvú žiadosť Norberta Bödöra o prepustenie z väzby od jeho minuloročného zadržania v kauze Dobytkár. Vo väzbe je od 9. júla 2020, keď o tom rozhodol NS SR. Koncom marca tohto roka NS SR rozhodol, že Norbert Bödöra ostane vo väzbe do 1. septembra 2021. Väzobne stíhaní sú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika.

V rámci akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport