eReport.sk
Už sa rozhodol
Bývalý český premiér Andrej Babiš. Foto: tasr/ap

Súd mu dnes vyhlásil oslobodzujúci rozsudok: Prvá reakcia Andreja Babiša

Český expremiér Andrej Babiš v reakcii na opätovný oslobodzujúci rozsudok Mestského súdu v Prahe v kauze Farmy Čapí hnízdo uviedol, že má radosť. Napísal to na sociálnej sieti X, pričom na vyhlásení rozsudku sa osobne nezúčastnil, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Súd vyhlásil oslobodzujúci rozsudok

,,Mám radosť,“ napísal predseda ANO bez ďalších podrobností. Priebeh pojednávania nechcel komentovať ani počas dňa, keď bol na súde prítomný. Vyjadril sa len ku konkrétnemu znalcovi, ktorého si súd opäť pozval. Jeho posudok bol podľa Babiša účelový. Po záverečných vyhláseniach Babiš aj druhá obžalovaná Jana Nagyová požiadali, aby bol rozsudok vynesený v ich neprítomnosti. Krátko nato z budovy súdu odišli. Súd o niekoľko desiatok minút vyhlásil oslobodzujúci rozsudok. Zatiaľ nie je právoplatný.

Uvidím, čo ďalej

,,Musím si naštudovať argumenty a potom uvidím, čo ďalej,“ reagoval na možnosť odvolania štátny zástupca Jaroslav Šaroch. Predseda senátu Jan Šott oslobodenie zdôvodnil tým, že skutok popísaný v obžalobe nebol trestným činom. Vina by podľa neho musela byt preukázaná obom obžalovaným zvlášť, a to sa v tomto procese podľa neho nestalo.

Išlo o účelové politické stíhanie

,,Rozhodne nesúhlasíme s pánom Babišom, že by išlo o účelové politické stíhanie,“ zdôraznil Šott. Dodal, že v práci polície ani štátnych zástupcov nevidel žiadnu snahu Babišovi uškodiť. Predseda ANO opakovane označuje stíhanie polície za účelové a zdôraznil to aj v stredu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF
  2. Premiér Robert Fico (Smer-SD), Prezidentka Zuzana Čaputová
  3. podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS)
  4. Transparentnosť sama

Zdôraznil, že senát sa podrobne zaoberal všetkými výhradami

Šott po vyhlásení rozsudku urobil pre novinárov krátky brífing, počas ktorého odpovedal na ich otázky a rozsudok podrobnejšie vysvetľoval. Zdôraznil, že senát sa podrobne zaoberal všetkými výhradami odvolacieho Vrchného súdu v Prahe.

Naozaj veľa času

,,Avšak ani v súhrne nevedú k jednoznačnému záveru o vine obžalovaných,“ dodal. So senátom prípad podľa jeho slov podrobne riešili od rozhodnutia odvolacieho súdu, a to im umožnilo vyniesť rozsudok už v stredu, čo mnohých vrátane obhajoby prekvapilo. ,,Strávili sme nad tým naozaj veľa času,“ povedal Šott. Vyhotovenie rozsudku by podľa neho nemalo trvať tak dlho ako vlani, keď na ňom pracoval asi tri mesiace.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd mu dnes vyhlásil oslobodzujúci rozsudok: Prvá reakcia Andreja Babiša

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne