eReport.sk
Kajúcnik Michal Suchoba
Kajúcnik Michal Suchoba. Zdroj: Polícia SR

Suchoba priletel na Slovensko: Vypovedá na NAKA

AKTUALIZOVANÉ – Prišlo aj na neho. Už zrejme nestačili rozhovory cez telemost a cez pol sveta. Michal Suchoba, ktorý je obvinený v kauze Mýtnik momentálne vypovedá na NAKA.

Ako uvádza portál noviny.sk, Michal Suchoba sa mal na Slovensko vrátiť dobrovoľne. Svoj výsluch v kauze Mýtnik má zopakovať pred políciou. V spomínanej kauze okrem neho boli zadržaní aj exprezident finančnej správy František Imrecze, viceprezident Daniel Čech a aj známy veľkopodnikateľ Jozef Brhel.

Či vyšetrovacie orgány budú žiadať väzobné stíhanie Michala Suchobu zatiaľ nie je známe. Na polícii sa však priznal z údajného prania špinavých peňazí, uplácania pri predaji štátu informačných technológií, ktorých nákupy mali byť zmanipulované prezidentom Finančnej správy Františkom Imreczem. Ďalej tvrdí, že státisíce eur údajne dostával od jeho komplicov aj vtedajší minister financií Peter Kažimír, ktorý takéto tvrdenia odmieta. 

Bez komentára

Prokuratúra nebude komentovať medializované informácie o tom, že podnikateľ Michal S. obvinený v kauze Mýtnik mal v piatok vypovedať v Národnej kriminálnej agentúre.

„K samotnému priebehu vyšetrovania sa v súčasnej dobe nebude Úrad špeciálnej prokuratúry vyjadrovať z dôvodu, aby nedošlo k jeho zmareniu alebo sťaženiu,“ uviedol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Suchoba priletel na Slovensko: Vypovedá na NAKA

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php