eReport.sk
Členovia volebnej komisie zapisujú voliča do zoznamu voličov počas doplňujúcich volieb do orgánov samosprávy 3. októbra 2020. Foto: TASR

Štyri obce v Banskobystrickom kraji majú nových starostov. Iba v jednej bol zvolený kandidát strany

UZOVSKÁ PANICA/CHVALOVÁ/MAGNEZITOVCE/MUĽA – Obyvatelia obcí Uzovská Panica, Chvalová, Magnezitovce a Muľa v Banskobystrickom kraji si v sobotných (3.10.) doplňujúcich komunálnych voľbách zvolili nových starostov.

V obci Uzovská Panica v okrese Rimavská Sobota získal najväčší počet hlasov zastupujúci starosta Bartolomej Bari (KDH). Túto informáciu pre TASR potvrdil priamo Bari. V obci Muľa v okrese Veľký Krtíš kreslo starostu získal nezávislý kandidát Vojtech Nagy, potvrdila pre TASR vedúca odboru všeobecnej verejnej správy Okresného úradu Veľký Krtíš Erika Sujová.

V okrese Revúca si nových starostov volili v dvoch obciach, v Chvalovej však bolo rozhodnuté prakticky vopred. Jedinou kandidátkou bola totiž nezávislá Judita Vaculčiaková.

V kraji sa doplňujúce voľby konali v 13 obciach

V obci Magnezitovce bola podľa zastupujúcej starostky Jany Kriakovej účasť mimoriadne vysoká, novou starostkou sa stala nezávislá kandidátka Helena Súkeníková.

V Banskobystrickom kraji sa doplňujúce voľby konali v 13 obciach; v siedmich si obyvatelia volili starostov, v šiestich poslanca či poslancov obecného zastupiteľstva.

Zdroj: tasr, ilustračnné foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štyri obce v Banskobystrickom kraji majú nových starostov. Iba v jednej bol zvolený kandidát strany

KOMENTOVALI STE: