tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Študenti externého štúdia Ekonomickej univerzity budú študovať online formou

Študenti externého štúdia Ekonomickej univerzity v Bratislave budú v zimnom semestri akademického roka 2022/2023 študovať online formou. Dôvodom je realizácia opatrení súvisiacich s energetickými úsporami počas víkendov, ale aj počet študentov na externom štúdiu. Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia Centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou Ekonomickej univerzity v Bratislave Miroslav Horňák.

„Výučba na externom štúdiu sa realizuje v sobotu a opatrenie sa dotýka približne 150 študentov externej formy štúdia na prvom a druhom stupni štúdia, čo je približne dve percentá všetkých študentov,“ priblížil Horňák. Títo študenti študujú na rôznych fakultách a v rôznych študijných programoch, preto je podľa slov Horňáka neefektívne zabezpečovať počas víkendu prevádzku univerzity v hlavnom meste v plnom režime.

Ekonomická univerzita v Bratislave sa v tomto roku podľa Horňáka vyrovnáva s 3,7-násobným zvýšením cien za dodávku plynu oproti roku 2021. „Zároveň v roku 2023 očakávame skokové navýšenie cien za dodávku elektrickej energie, ako aj zvýšenie nákladov za dodávky tepla a vody. Na dofinancovanie zvýšených nákladov na energie potrebujeme sumu približne 1,5 milióna eur,“ konkretizoval. V súvislosti s neustálym poklesom dotácie ministerstva školstva verejným vysokým školám je táto suma podľa univerzity nevyhnutná na zabezpečenie základného chodu školy.

Ako uzavrel Horňák, Ekonomická univerzita v Bratislave realizuje priebežné operatívne opatrenia súvisiace s úsporou elektrickej energie, spotrebou tepla a spotrebou vody.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Študenti externého štúdia Ekonomickej univerzity budú študovať online formou

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku