eReport.sk
Igor Bukovský. Foto: fb/i.b.

Bukovský upozorňuje na pád dôvery svetových politikov. Treba vymeniť ľud? Alebo vymeniť politikov?


Stretnutie krajín G7. Známy lekár sa zameral na tému dôveryhodnosti politikov veľkého formátu. Pomohol si nedávno zverejnenou štatistikou z renomovaného média, The Telegraph. Ukazuje sa, že svetoví lídri ako americký prezident, kanadský premiér či talianska premiérka požívajú najnižšiu dôveru občanov v dejinách. Bukovský sa pýta, či bude treba vymeniť občanov.  

Stretnutie krajín G7

Igor Bukovský nazval na sociálnej sieti toto stretnutie stretnutím nedôveryhodných vládcov sveta. K svojmu príspevku pripojil aj grafiku so štatistikou dôveryhodnosti politikov svetového formátu.

„V Taliansku sa stretli lídri krajín G7 a niektorým novinárom neušlo, že súčasní vodcovia ekonomických veľmocí požívajú zrejme najnižšiu dôveru v dejinách týchto stretnutí. Ku každému z lídrov krajín G7 prevažuje nedôvera (nespokojnosť) nad dôverou (spokojnosťou),“ informuje známy lekár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vláda vakcíny a sloboda
  2. Vláda vakcíny a sloboda
  3. Igor Bukovský
  4. Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.

Upozorňuje, že najlepšie je na tom nová talianska pravicová premiérka so 42 percentnou dôverou, najhoršie britský a nemecký premiér. Emanuel Macron má napríklad 21 percentnú dôveru občanov.  

Treba vymeniť ľud?

„Občania najbohatších štátov planéty stále menej a menej veria tým, ktorí ich vedú. To je veľmi zle,“ konštatuje Igor Bukovský. „Teraz čo? Treba v zmysle starého boľševického hesla “vymeniť ľud” alebo treba vymeniť politikov alebo opraviť pravidlá politiky?“ pýta sa lekár.  

Na záver pridal dve konštatovania. „Alebo aspoň – na začiatok – vrátiť do politiky zdravý rozum, pokoru pred Bohom a úctu k slobodným občanom… Každý, kto sa pokúša “iného človeka robiť šťastným aj proti jeho vôli”, je nebezpečný tyran,“ uzavrel Igor Bukovský.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský upozorňuje na pád dôvery svetových politikov. Treba vymeniť ľud? Alebo vymeniť politikov?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: