eReport.sk
Na snímke diery po streľbe na okne budovy saudskoarabského veľvyslanectva 12. novembra 2020 v Haagu. Foto: tasr/tasr

Strelec „vyvŕtal“ 20 dier na ambasáde Saudskej Arábie! Podozrivého už zatkli

Holandská polícia zadržala muža v súvislosti so štvrtkovou streľbou na ambasádu Saudskej Arábie v meste Haag. Informovala o tom agentúra AFP.

Polícia zadržala 40-ročného podozrivého v meste Zoetermeer vzdialenom 16 kilometrov od Haagu, a to približne osem hodín po spomínanej streľbe, ktorá sa odohrala o 06.00 SEČ.

Prebieha aj forenzné vyšetrovanie

„Policajti zaistili za účelom vyšetrovania aj osobný automobil. Podozrivý je zadržaný a bude vypočutý,“ uviedla haagska polícia vo vyhlásení, ktoré cituje AFP. Spomínaná ambasáda potvrdila, že pri rannom útoku nedošlo k zraneniam. Zároveň však vyzvala občanov Saudskej Arábie v Holandsku, aby boli obozretní.

Miestne médiá napočítali na spomínanej budove okolo 20 dier po guľkách a zverejnili aj fotografie prestrelených okien. Polícia počet výstrelov nezverejnila. V súvislosti s prázdnymi nábojnicami, ktoré polícia našla na mieste činu, a spomínanými dierami po guľkách „prebieha forenzné vyšetrovanie“, uviedol pre AFP hovorca polície Steven van Santen.

Na snímke saudskoarabské veľvyslanectvo v Haggu po streľbe 12. novembra 2020. Foto: tasr/tasr

Saudskoarabská vláda „odsudzuje tento zbabelý útok a ďakuje holandským orgánom za ich rýchlu reakciu“, napísala ambasáda na sociálnej sieti Twitter. Holandské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že incident „berie veľmi vážne a je v úzkom kontakte so saudskoarabskými orgánmi“.

Incident sa odohral deň po stredajšom bombovom útoku v saudskoarabskom meste Dždidda, ku ktorému došlo počas ceremónie pri príležitosti 102. výročia konca prvej svetovej vojny. Zranenia utrpeli najmenej dve osoby. Na podujatí sa zúčastnili i viacerí európski diplomati a zamestnanci konzulátov. K útoku sa prihlásila militantná organizácia Islamský štát (IS).

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Strelec „vyvŕtal“ 20 dier na ambasáde Saudskej Arábie! Podozrivého už zatkli

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti