eReport.sk
Stredoslováci prechádzajú peklom! Tisíce domácností sú bez prúdu
Elektrikár počas odstraňovania porúch na elektrickom vedení. Archívna snímka. Foto: tasr

Stredoslovenská distribučná hlási: Bez elektriny zostáva približne 1100 odberných miest


Stredoslovenská distribučná hlási, že v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji zostáva vplyvom nepriaznivého počasia bez elektriny približne 1100 odberných miest. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Doplnil, že mimo prevádzky je zhruba 50 trafostaníc a poruchy riešia na 25 vedeniach vysokého napätia. „Okrem toho sme zaznamenali asi 70 porúch na úrovni nízkeho napätia. Vo väčšine prípadov ide o poruchy, ku ktorým sa naši elektrikári v sobotu nevedeli dostať. A to pre zasnežený terén a neprejazdné cesty,“ uviedol.

Ide o obce v okresoch Púchov a Považská Bystrica smerom na Česko, horské oblasti na Liptove, ale aj okolie Zvolena, Banskej Štiavnice. A niekoľko obcí v okresoch Prievidza a Revúca. „Prerušenie dodávky elektriny tu spôsobili opäť najmä popadané stromy. Tímy elektrikárov zo SSD sú stále v pohotovosti a aj počas dnešného dňa urobia všetko, čo im náročné podmienky dovolia, aby poruchy odstránili. Pozitívom je, že prestalo fúkať, snežiť a začalo mrznúť. Pevné podložie je totiž dôležité pri presune ťažkej techniky,“ dodal hovorca SSD.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stredoslovenská distribučná hlási: Bez elektriny zostáva približne 1100 odberných miest

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: