eReport.sk
Stredoslováci prechádzajú peklom! Tisíce domácností sú bez prúdu
Elektrikár počas odstraňovania porúch na elektrickom vedení. Archívna snímka. Foto: tasr

Stredoslováci prechádzajú peklom! Kalamita sa zhoršuje, bez prúdu sú stále tisíce domácností

Stredoslováci prechádzajú peklom! Na strednom Slovensku počas noci z piatka (20. 1.) na sobotu pribudli ďalšie poruchy elektrických vedení a počas dňa sa situácia ešte zhoršila. Bez elektriny je tak aktuálne približne 6000 odberných miest. TASR o tom informoval Miroslav Gejdoš zo spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke oprava elektrického vedenia po silnom vetre v obci Lutiše neďaleko Žiliny 26. februára 2020.
  2. Počasie, búrka, blesky

Podľa SSD je na strednom Slovensku mimo prevádzky viac ako 200 trafostaníc. „K problémom v okresoch Detva a Brezno sa dnes pripojili poruchy v okolí Zvolena, Banskej Bystrice, Liptovského Mikuláša a Námestova. Naši elektrikári sa stále trápia s popadanými stromami, pretrhanými vodičmi a poškodenými stĺpmi. Nové poruchy, ktoré pribudli dnes, v niektorých lokalitách ešte len hľadajú,“ skonštatoval Gejdoš.

Poruchy sa podľa SSD vo väčšine prípadov nachádzajú v ťažko dostupných miestach. Zabezpečiť je preto potrebné aj špeciálnu ťažkú techniku. Elektrikári sú v terénne denne už niekoľko dní, viacerí aj počas noci.

„Stále však musia dbať v prvom rade na svoju bezpečnosť. Aj preto musia v niektorých situáciách práce radšej prerušiť, najmä tam, kde stále padajú stromy, aby neohrozili svoje zdravie a život,“ uviedol Gejdoš. Ako dodal, obyvateľov, ktorí sú v niektorých prípadoch bez prúdu už niekoľko dní, žiadajú o pochopenie a trpezlivosť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stredoslováci prechádzajú peklom! Kalamita sa zhoršuje, bez prúdu sú stále tisíce domácností

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti