eReport.sk
Mŕtve telá utopených afrických migrantov ležia na pláži.
Na ilustračnej snímke mŕtve telá utopených migrantov. Foto: tasr/ap

Strašná smrť utopením! Krutý osud postihol desiatky migrantov pri brehoch Tuniska

Najmenej 43 migrantov sa utopilo v noci na sobotu v blízkosti pobrežia Tuniska. Ďalších asi 84 migrantov vytiahli záchranári z vody živých, informovali agentúry Reuters a AFP.

“Námorné sily zachránili z vody 84 migrantov a ďalších 43 sa utopilo v (stroskotanej) lodi, ktorá smerovala z líbyjského mesta Zuára do Európy,” uviedol predstaviteľ tuniského Červeného kríža.

Podľa neho sa na palube lode nachádzali migranti z Egypta, Sudánu, Eritrey, Bangladéša a iných krajín. V posledných mesiacoch došlo v blízkosti tuniského pobrežia k niekoľkým nehodám, pri ktorých sa utopili migranti. 

Stovky tisíce migrantov sa v posledných rokoch snažia preplávať Stredozemné more a uniknúť tak konfliktom a chudobe, ktorá vládne v krajinách Afriky a Blízkeho východu.

Jednou z hlavných destinácií migrantov je Taliansko, kam od začiatku tohto roka dorazilo podľa údajov talianskeho ministerstva zahraničných vecí takmer 19.800 migrantov. Vlani v rovnakom čase Taliansko pritom evidovalo len niečo vyše 6700 migrantov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport