eReport.sk
Slovensko sa nekončí v Bratislave
Minister Richard Raši Foto: eReport

Raši: Najväčší papalášizmus som našiel na 26. poschodí v kancelárii po Veronike Remišovej


Richard Raši sa porozprával pre eReport s Jurajom Draxlerom. Témou bol jeho rezort – MIRRI SR ale aj aktuálne politické dianie. Richard Raši jasne povedal, že je kandidátom na post predsedu Národnej rady. Veľmi nelichotivo sa vyjadril o svojej predchodkyni, ministerke Veronike Remišovej. Našiel po nej, podľa vlastných slov, na ministerstve nehorázne veci.

Strana Hlas sa nevzdá kresla predsedu parlamentu

Richard Raši a Juraj Draxler pre eReport. Zdroj: YouTube

Prvou témou rozhovoru bola stolička predsedu Národnej rady SR. Raši zdôraznil, že sa jej strana Hlas-SD nevzdá, pretože na ňu majú nárok podľa koaličnej dohody. Táto situácia sa podľa neho vyrieši na jeseň. Požiadavku Andreja Danka v tomto zmysle považuje za nenáležitú. Povedal jasne, že kandidátom na post predsedu parlamentu je on sám.

Papaláška Veronika Remišová

Následne hovoril o Veronike Remišovej, svojej predchodkyni na MIRRI SR. Hovorí o neuveriteľných veciach, ktoré po nej našli na ministerstve. Hovorí o neuchopiteľných dlhodobých programoch a smerovaniach a nedokončenej práci. Na rezorte informatizácie po Veronike Remišovej našli podpísané eurofondy za takmer 300 miliónov eur, ktoré neboli ničím kryté. Všetci, ktorí sa o tieto fondy uchádzali, ani len netušili, že peniaze, ktoré sa im sľubovali, ani len „neexitujú“. Nové eurofondy neboli pripravené vôbec, čerpanie bolo na nule, neboli pripravené ani len výzvy, upozornil minister MIRRI. Raši hovorí o predražené zariadených kanceláriách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši
  2. Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši dnes po zasadnutí Rady vlády SR

Bývalý primátor Košíc hovorí, že je smutné, že práve bývalá predstaviteľka Matovičovej strany hovorí rada o papalášizme. „Najväčší papalášizmus som našiel na 26. poschodí v kancelárii po Veronike Remišovej,“ upozornil.

Témou bola aj spoločnosť, ktorej vznik inicioval I. Matovič a V. Remišová. Na začiatku bola myšlienka urobiť slovenskú IT spoločnosť, Slovensko IT. Raši konštatuje, že je to výborná myšlienka, ktorá sa ale celá pokazila, pretože ju realizovali neschopní ľudia. NKÚ zistil 27 pochybení, neviedlo sa riadne ani účtovníctvo, neobstarávalo sa, firma vyrobila stratu cca 7 miliónov eur. Raši upozornil, že firma napríklad zamestnávala firemného „barbiera“ za tisícku mesačne, ktorý strihal zamestnancov. Vedenie a manažment si tiež vyplácali nehorázne odmeny. Aj pre to spoločnosť vykázala obrovskú stratu a dnes je v procese likvidácie. Rašiho to však neprekvapuje, keďže pri zrode tejto spoločnosti stála Remišová a Matovič. Bývalý primátor Košíc upozornil, že v tomto prípade bude vyvodená aj trestnoprávna zodpovednosť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Raši: Najväčší papalášizmus som našiel na 26. poschodí v kancelárii po Veronike Remišovej

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: