eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

Strana Andrea Danka sa búri: Ministerstvo chce spolitizovať verejné vysoké školy

Strana Andrea Danka vyjadrila znepokojenie. Tvrdí, že ministerstvo školstva chce spolitizovať verejné vysoké školy likvidáciou akademickej samosprávy a podriadením vysokých škôl nominantom rezortu školstva. Tvrdia SNS rezort školstva razantne odmieta.

„Je tragikomické, že sa o toto snaží politická strana, ktorá sa označuje za liberálnu, ale zjavne používa praktiky vlastné komunistom v 50. rokoch 20. storočia, ktorí urobili s akademickou samosprávou prakticky to isté,” tvrdí SNS. Obáva sa, že jednou z motivácií môže byť perzekúcia konzervatívnejšie zmýšľajúcich študentov a učiteľov na vysokých školách. Minister školstva Branislav Gröhling by mal podľa SNS hájiť slovenské vysoké školy a nie ich znevažovať a podriaďovať si ich.

Návrh novely zákona o vysokých školách vyvolal nespokojnosť akademickej obce, viacero jej reprezentantov otvorene deklarovalo protest proti navrhovaným úpravám, ktorým vyčítajú najmä snahu o politický zásah do autonómneho fungovania vysokých škôl.

NNávrh sa však má upraviť. Po utorkovom (2. 3.) stretnutí vysokoškolských reprezentácií – Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl a Študentskej rady vysokých škôl – s vedením rezortu školstva to potvrdil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis. Zároveň uviedol, že snahou rezortu školstva nikdy nebolo a ani nebude politizovať vysoké školstvo.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity