eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Štrajk! Lufthansa v stredu zruší takmer všetky svoje lety v Nemecku

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa v utorok oznámila, že pre plánovaný štrajk svojich zamestnancov musí v stredu zrušiť takmer všetky svoje lety na letiskách vo Frankfurte nad Mohanom a v Mníchove. „Lufthansa bude musieť zrušiť v stredu takmer celý svoj letový plán vo svojich centrálach vo Frankfurte nad Mohanom a v Mníchove,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Avizované rušenie letov sa v stredu dotkne vyše 1000 letových spojení a 134.000 pasažierov. Ovplyvní to aj utorkové lety, pričom spoločnosť nevylúčila, že štrajk poznačí aj niektoré lety naplánované na štvrtok a piatok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Letná dovolenka v Grécku.
  2. Most Pelješac v južnom Chorvátsku

Letiskový personál Lufthansy si chce štrajkom vynútiť väčšie zvýšenie platov ako spoločnosť ponúkla pri vyjednávaní. Odborový zväz Ver.di zastupuje približne 20.000 zamestnancov pozemného personálu Lufthansy a žiada zvýšenie platov o 9,5 percent alebo nemenej 350 eur. Najnižšia hodinová mzda má byť 13 eur.

V leteckom sektore v Nemecku v súčasnosti chýba vyše 7000 zamestnancov, uvádza ekonomický inštitút IW . Mnoho pracovníkov na letiskách si po zavedení cestovných obmedzení počas pandémie koronavírusu našlo prácu inde a po oživení v cestovnom ruchu sa už nevrátili späť.

Pre nedostatok pozemného personálu pasažieri na letiskách v celej Európe čelia rôznym problémom vrátane rušenia letov, dlhému čakaniu na odbavenie či strate batožiny.   

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štrajk! Lufthansa v stredu zruší takmer všetky svoje lety v Nemecku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti