eReport.sk
Robert Fico, foto: fb/rf

Strach z Lipšica? Fico: Bojím sa, každé ráno si dávam lieky na upokojenie

Povedal ako na tom je! Nedávne zvolenie advokáta a expolitika Daniela Lišpica (47) za špeciálneho prokurátora naďalej vyvoláva rozporuplné nálady v spoločnosti. Koaliční poslanci si ho vybrali napriek tomu, že ako jediný z kandidátov nevykonával funkciu prokurátora a má prepojenia na viacerých bývalých aj aktívnych politikov. Šéf opozičného Smeru a dlhoročný expremiér Robert Fico (56) voľbu Lipšica koalícii vyčíta a zároveň otvorene priznáva, aké pocity ním lomcujú, keď sa na čelo inštitúcie postavil jeho dlhoročný politický protivník.

Vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová (44), ktorá bol spolu s Ficom debatovala v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12, sa spolitizovania úradu špeciálnej prokuratúry neobáva. Tvrdí, že zákonodarci sa rozhodli slobodne na základe verejného vypočutia. „Latka bola žiaľ nastavená veľmi nízko, pán predchádzajúci špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je vo väzbe a treba urobiť všetko pre to, aby dôvera ľudí v spravodlivosť a právny štát tu začala fungovať,“ zdôvodnila Remišová.

Remišová Ficovi: Časy ich ľudí skončili

Ministerka nevidí konflikt záujmov u Lipšica ani v tom, že zastupoval viacerých klientov, ktorí čelia stíhaniu špeciálnej prokuratúry. Jedným z nich je navyše aj zakladateľ strany Za ľudí a Remišovej bývalý šéf Andrej Kiska. „Pán Lipšic zastupoval všelikoho, ale samozrejme, budeme to pozorne sledovať,“ odbila pochybnosti Remišová podľa ktorej Lipšic svojim životným príbehom dokázal, že si zaslúži byť špeciálny prokurátor. „Na druhej strane rozumiem tomu, že poslanci Smeru aj poslanec Fico sa nesmierne obávajú lebo časy ich ľudí už definitívne skončili,“ šplechla Ficovi do tváre vicepremiérka v televíznej diskusii.

Aj na voľbe špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica sa v nedeľňajšej diskusii pochytila vicepremiérka s expremiérom. – Foto: rtvs.sk

Fico: Normálne chodím do roboty

Remišovej poznámky sa okamžite chytil aj moderátor, ktorý Ficovi adresoval otázku na telo. „Obávate sa, že by vás mohol stíhať?“ dopytoval sa na možné obavy šéfa smerákov z nástupu Lipšica do funkcie. „Jasne, my sa strašne bojíme. Normálne chodím do roboty a dávam si každé ráno lieky na upokojenie,“ odvetil s veľkou dávkou sarkazmu Fico, ktorý si do Lipšica ešte trochu kopol. „Dnes ide takýto človek vo výkone trestu – to je svetový rekord – s takýmto záznamom dávať sľub do ruky mafiána Kollára. Takto chcem zatlieskať tejto vládne koalície,“ ironizoval vyslúžilý politický veterán.

Robert Fico tvrdí, že Daniel Lipšic na čele špeciálnej prokuratúry nemá čo robiť. – Foto: tasr

Zneuctenie politických väzňov

Vrátil sa však ešte aj k bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. „Zotrvávam na tom, že toto je čistá politická perzekúcia, pretože potrebovali sa zbaviť špeciálneho prokurátora,“ zdôraznil Fico a zopakoval svoju dookola omieľanú mantru o politických väzňoch, čo už nevydržala Remišová. „Pán Fico hovoríte o politických väzňoch, zneucťujete ich pamiatku pretože Anton Srholec alebo biskup Gojdič sedeli za to, že bránili dobro, spravodlivosť a pravdu. Ľudia, ktorí sedia vo väzbe teraz páchali korupciu, robili podvody, preto sú vo väzbe,“ zakončila ministerka.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Strach z Lipšica? Fico: Bojím sa, každé ráno si dávam lieky na upokojenie

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti