eReport.sk
Jaroslav Naď. Foto: tasr

Štipľavý odkaz Naďovi od analytika kvôli opiciam: „Nie si šľachtic a občania nie sú poddaní!“

Dvakrát meraj a raz rež. Toto pravidlo by si mal osvojiť minister obrany Jaroslav Naď pred tým, ako niečo napíše na sociálnu sieť. Počas utorkových protestov sa totiž zrejme nechal uniesť svojimi emóciami a demonštrantov počastoval naozaj vyberanými výrazmi. Hoci sa neskôr tváril, že to nemyslel na všetkých protestujúcich a médiá iba zneužívajú tému, vykrútiť sa mu z toho nepodarilo.

Keď ho v utorok jeden diskutujúci vyzval, aby išiel do ulíc upokojiť situáciu, Naď zareagoval: „Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať. Iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov.“  Podľa odborníkov by si mal dať ministerský nováčik na budúce pozor, čo vypustí do sveta. „Je to najhoršia komunikácia, akú mohol zvoliť,“ povedal pre ereport politický analytik Ján Baránek. S jeho názorom súhlasí aj politológ Samuel Abrahám: „Mal by zvážiť, čo hovorí. Takýto druh vyjadrenia nie je vhodný od ministra.“

Naď sa za svoje slová neospravedlnil, neskôr iba upresnil, že opicami či psychopatmi neoznačil všetkých demonštrantov. „Ja som opicami nazval len tých, ktorí zranili policajtov a ktorí sa vešali na plot úradu vlády.“ Podľa ministra obrany je zmysel jeho statusu úplne jasný, ak sa použije ako celok, nielen časť z neho. Lenže na sociálnych sieťach koluje printscreen, na ktorom je Naďov komentár celý, a nikde v ňom nepíše, koho myslí opicami či psychopatmi. Tak či onak by mal byť na takéto veci pripravený.  „V takýchto situáciách by sa mal štátnik vyjadrovať tak, aby sa jeho slová nedali vytrhnúť z kontextu. To je základná abeceda každého začínajúceho politika,“ myslí si Baránek, ktorý tiež upozornil, že minister obrany je veľmi sebavedomý. „Jaroslav Naď si je asi príliš istý tým, že mu Matovič kryje chrbát. Nejak im to vládnutie udrelo do hlavy a chýba tam absolútna pokora voči ľuďom, ktorí ich aj volili,“ povedal analytik, pričom si myslí, že minister je v podstate sluha národa a štátu. „Nie je to žiadny šľachtic, ktorý má poddaných, ale oni sa tak k občanom správajú. Keď budú takto pokračovať, na budúce tam bude ešte viac ľudí,“ upozornil Baránek.

Jasnejšiu komunikáciu vlády smerom k občanom odporúča politológ Samuel Abrahám, pretože sa potom stáva, že situáciu ovládnu rôzne skupiny, tak ako to bolo v prípade osláv 17. novembra: „Na jednej strane je tu otázka, akú stratégiu by mala mať vláda, čo sa týka zvládania koronakrízy. Momentálne je to veľmi nekoordinovaná stratégia a na druhej strane sú extrémisti  a „ficovci“, ktorí organizujú takéto stretnutia a zneužívajú problém, ktorý trápi našu spoločnosť pre vlastné ciele.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štipľavý odkaz Naďovi od analytika kvôli opiciam: „Nie si šľachtic a občania nie sú poddaní!“

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie