eReport.sk
Hlavný hygienik Ján Mikas. Foto: tasr

Štipľavý odkaz hlavnému hygienikovi: Pán Mikas toto ste mali spraviť už dnes a nie o týždeň!


Je čas nekalibrovať Covid automat lebo je už zastaralý. Situácia sa zlepšuje mimoriadne rýchlo, ale automat to nereflektuje. Upozornili na to analytici z projektu Dáta bez pátosu, ktorí poslali hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi aj štipľavý odkaz.

Covid automat nám už nepomáha, ale nás blokuje. Myslia si matematici o systéme, ktorý určuje aké protipandemické opatrenia práve platia v krajine. „Od konca okrúhleho stola s bývalým premiérom 28. februára vláda nie je schopná zmeniť tabuľku, ktorá drží celú krajinu v napätí, školákov doma, športovcov v skupine 6+1, fanúšikov kina v obývačke, plavcov na suchu a všetkých po 21.00 za dverami domácnosti,“ súkajú výčitky smerom k šéfovi Úradu verejného zdravotníctva Jánovi Mikasovi.

Pán Mikas nie o týždeň, ale teraz

„Ak bolo treba predĺžiť núdzový stav, vláda sa stretla hneď a predĺžila ho. Ak treba upraviť na aktuálne podmienky pravidlá pre život na Slovensku, nie je chuť, nie je vôľa a nie je čas,“ horekujú analytici na internete. Upozorňujú, že aktuálne máme incidenciu 51 prípadov na 100-tisíc obyvateľov či je jeden infikovaný denne na 15 tisíc obyvateľov.

Zdroj: FB DBP

„Nemecko pri 50 má bezpečnú hranicu a Slovensko tam už je. A pán Mikas povie, že vláda zasadne asi budúcu stredu a prijme nový COVID Automat. Dnes by si mali sadnúť a hotovo,“ vypenili ľudia z internetovej úderky.

Vraciame sa medzi najlepších

Štatistiky pandémie hovoria podľa nich jasne v prospech rušenia ďalších obmedzení. „Máme 1005 ľudí s potvrdeným covidom v nemocniciach, čo bude cez víkend jedna štvrtina toho, čo sme mali 7. marca. Za 2 mesiace sme na číslach, ktoré sme čakali v júni. Na ventilátoroch je 150 ľudí. Výborné správy, šup do normálu,“ nabádajú epiteam k činu.

Informujú tiež o tom, že sa pomaly vraciame medzi štáty, ktoré zvládajú aktuálne pandémiu najlepšie. „Úmrtí máme „na+s“ priemerne denne za posledných 7 dní 47. Pomaly sa dostaneme naspäť na špičku na svete v počet úmrtí na 1 deň na 1 milión ľudí. Už sme plece-pri-pleci s Poliakmi na 15. mieste,“ uviedli zaujímavú a pozitívnu štatistiku pátosisti.KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štipľavý odkaz hlavnému hygienikovi: Pán Mikas toto ste mali spraviť už dnes a nie o týždeň!

KOMENTOVALI STE: