tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Štedrý deň mali perný: Zdravotníci museli zasahovať vo viac ako tisíc prípadoch

Zdravotní záchranári mali aj počas tohtoročného Štedrého dňa plné ruky práce, zasahovali v takmer 1 650 prípadoch.

V porovnaní s minulým rokom je to nárast o viac ako 200 zásahov. Najviac pacientov potrebovalo pomoc v Košickom kraji (272), najmenej v Bratislavskom kraji, kde záchranárov vyslali k 153 pacientom. Časť volaní na tiesňovú linku 155 vyriešili operátori konzultáciou. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová.

V porovnaní s minuloročným Štedrým dňom sa podľa hovorkyne zmenila aj skladba volaní na tiesňovú linku 155. „Na prvom mieste v rebríčku najčastejších zdravotných ťažkostí bolo sťažené dýchanie, nasledované bolesťami brucha a zhoršením zdravotného stavu u pacientov s kardiovaskulárnym ochorením,“ priblížila Krčová. V roku 2019 najčastejšie záchranári zasahovali u pacientov s bolesťami brucha, nasledovala diagnóza vysoký tlak a na treťom mieste bolo sťažené dýchanie.

Ako každý rok, aj tohtoročný 24. december bol tiež v znamení telefonátov od osamelo žijúcich seniorov, ktorí sa nemajú s kým porozprávať, ale tiež od pacientov s psychickými poruchami. Záchranári riešili aj množstvo volaní v súvislosti s ochorením COVID-19. „Išlo o zhoršený zdravotný stav, manažment prevozov pacientov do nemocníc, ale aj telefonické konzultácie pri menej závažnom priebehu ochorenia,“ doplnila Krčová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štedrý deň mali perný: Zdravotníci museli zasahovať vo viac ako tisíc prípadoch

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku