eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ste z Trebišova a chcete sa cez víkend otestovať? Nebude problém, odberových miest je dosť!

TREBIŠOV – Mesto Trebišov pokračuje v ďalšom kole víkendového skríningového testovania na ochorenie COVID-19. V meste sa otvorí spolu desať mobilných odberových miest, pričom v nedeľu (21. 2.) bude k dispozícii sedem z nich.

“Keďže na území Trebišova sú už zriadené štyri súkromné testovacie stanovištia v mestských objektoch, samospráva mesta ich na víkend len posilní tromi vlastnými,” uviedla hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Je možnosť otestovať sa aj v rámci nemocnice

Ide o mobilné odberové miesta mestské kultúrne stredisko, centrum voľného času, kultúrne a spoločenské stredisko, budova bývalého azylového domu, gymnázium, Základná škola Ivana Krasku a Spoločenské centrum v Milhostove. Okrem toho sa záujemcovia budú môcť otestovať aj v rámci nemocnice, vojenského útvaru a regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ).

Viaceré testovacie miesta sa otvoria o 8.00 h, niektoré o 8.30 alebo 9.00 h. Ukončenie skríningu je zvyčajne plánované na 17.00 alebo 18.00 h. V plnej prevádzke po obidva dni bude šesť mobilných odberných miest. Testovanie je zväčša bez elektronickej registrácie, objednanie prostredníctvom korona.gov.sk je potrebné len v areáli vojenského útvaru, nemocnice a RÚVZ. 

Úradníci sú v karanténe, občanov vybavia po telefóne

Mestský úrad v Trebišove je od stredy (17. 2.) až do odvolania pre verejnosť zatvorený z dôvodu preventívnych opatrení súvisiacich s výskytom ochorenia COVID-19. Zamestnanci však pracujú v kanceláriách, kontakt s úradom je tak možný telefonicky alebo e-mailovou komunikáciou. “Vedenie zatvorilo mestský úrad hneď, ako sa na úrade mierne zvýšil počet nakazených novým koronavírusom, takže niektorí referenti sú v karanténe,” vysvetlila hovorkyňa radnice.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport